חוקים צריך לכבד

ש"ס תשלם 60 אלף שקל למייסדת מפלגת הנשים החרדית

בית המשפט פסק כי ש"ס תפצה את רות קוליאן, משום שהשתמשה בשיר שכתבה בלי רשותה

ראשת מפלגת הנשים החרדית ''ובזכותן'', רות קוליאן, ומספר 4 ברשימתה, גילה ישר, בהפגנה של מסורבות גט בכניסה לבית הדין הרבני הגדול בירושלים. 04032015 צילום: נתי שוחט, פלאש 90ראשת מפלגת הנשים החרדית ובזכותן, רות קוליאן, ומספר 4 ברשימתה, גילה ישר, בהפגנה של מסורבות גט בכניסה לבית הדין הרבני הגדול בירושלים. צילום: נתי שוחט, פלאש 90

רות קוליאן, מייסדת מפלגת הנשים החרדיות ובזכותן, שהתמודדה בבחירות האחרונות לכנסת ולרשויות המקומיות, תקבל מש"ס פיצוי בסך 60 אלף שקל.

בית משפט השלום בפתח תקוה פסק ביום חמישי כי ש"ס תשלם לקוליאן את הפיצוי, משום שבבחירות לרשויות המקומיות השתמשה בשיר שכתבה קוליאן על הרב עובדיה יוסף. ש"ס השתמשה בשיר, "פאר הדור", בלי לקבל את רשותה של קוליאן.

קוליאן תבעה את ש"ס גם על שימוש בשיר במערכת הבחירות הארציות. הסכום בתביעה זו, מדווח "בחדרי חרדים", הוא 2.25 מיליון שקל. בית המשפט טרם קיבל החלטה בתביעה המתייחסת לבחירות לכנסת.

קוליאן: מפלגה שמדירה נשים משתמשת בשיר שכתבה אשה, שמנסים למנוע ממנה להיכנס לכנסת

בעקבות הפסיקה אמרה קוליאן: "יש חוק, ובית המשפט העמיד היום את מפלגת ש"ס במקום והזכיר לה שבמדינת ישראל חוקים צריך לכבד. האבסורד זועק לשמים. דווקא מפלגה שמדירה נשים ומסרבת לאפשר להן לשמש כנציגות ציבור בכנסת משתמשת בשיר שכתבה אשה, ולא סתם אשה אלא זאת שמנסים למנוע ממנה להיכנס לכנסת. כנראה בש"ס חושבים שנשים לא ראויות להיות בכנסת, אבל שהן כן מבינות דבר או שניים בפוליטיקה".

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?