שירת מחאה

אלף מפגינים מחו על הדרת נשים מהמרחב הציבורי

נשים וגברים קיימו אירועי שירה ונגינה בערים הגדולות, בדרישה לא לפגוע בחירויותיהן של נשים

נשים שרות, אירוע מחאה בתל אביב. צילום: תנועת ישראל חופשיתנשים שרות, אירוע מחאה בתל אביב. צילום: תנועת ישראל חופשית

ביום שישי יצאו כ-1,100 איש לרחובות תל אביב, ירושלים, חיפה ובאר שבע, שם שרו, ניגנו ורקדו במחאה על הדרת נשים מהמרחב הציבורי. המשתתפים מחו על המגמה המתפשטת של הדרת נשים מהמרחבה הציבורי: בקווי אוטובוס מסוימים נשים נדרשות לשבת מאחור, בטקסים ובהופעות נאסרת שירה של נשים ובירושלים מסירים את תמונותיהן ממודעות פרסום.

את המחאה יזמה הילה בניוביץ', בשיתוף פעולה עם תנועת ישראל חופשית. בדיווח ב-ynet נכתב, כי בין המשתתפים במחאה בתל אביב היתה יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, שבאה לרחבת מוזיאון תל אביב, שרה עם ההמונים ותופפה

יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, שבאה לרחבת מוזיאון תל אביב, שרה עם ההמונים ותופפה בתוף מרים

בתוף מרים.

"בשנים האחרונות מתפשטת בארצנו מגמה מסוכנת של הדרת נשים מהמרחב הציבורי בכל אספקט אפשרי: באוטובוסים, ברחובות, בשלטי הפרסום וגם בשירה בפני קהל", אמרה אביטל לבני, רכזת המתנדבים בתנועת ישראל חופשית. "אלו מנהגים השמורים למדינות חשוכות, פונדמנטליסטיות, ולא למדינה דמוקרטית. חובה עלינו להיאבק בתופעה, ולא לתת לארצנו להפוך למקום שבו נשים הן משהו מוקצה וטמא. נמשיך לפעול בכל הארץ כדי שנשים תוכלנה להתהלך בחופשיות בכל מקום שיבחרו, לשבת באוטובוסים היכן שיחפצו, שתמונותיהן ימשיכו להתפרסם על שלטי פרסום ושקולן היפה יישמע".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?