שכנות טובה

תושב חדרה: חרדים מפעילים אלימות נגד חילונים

קצין משטרה לשעבר אמר כי חרדים מהישיבה שבשכונתו תקפו אותו והשחיתו את ביתו ואת מכוניתו. הישיבה בתגובה: אופייה הנינוח של השכונה עומד כעת בסכנה בגינו של אדם אחד בלבד

כיכר בחדרה. צילום: RickP, wikipediaכיכר בחדרה (צילום אילוסטרציה). צילום: RickP, wikipedia

כמה תושבים חילונים בשכונת שלמה בחדרה טענו לאחרונה כי שכניהם החרדים קיללו, צעקו וזרקו עליהם ביצים בשבת. חיים פדלון, קצין משטרה בעבר, סיפר השבוע כי אברכים מישיבת כנסת יצחק בשכונה תקפו אותו ואת בית משפחתו, השחיתו רכוש ותלו שלטים על רכבם ובשער ביתם.

"ביום שישי האחרון ארבעת צמיגי הרכב שלי נוקבו, וביום שני בבוקר הפילו לי את דוד השמש מהגג. הלכתי לדבר עם רב הישיבה ואז תקפו אותי עשרות חרדים, הפילו אותי אל הארץ ובעטו בי. רק בזכות נהג אוטובוס שעבר במקום וחילץ אותי יצאתי בשלום", סיפר פדלון לעיתון "מגזין המושבות". העיתון הוסיף כי לפי המידע שבידיו, באירוע נגרמו חבלות גם לאחד האברכים ונטען כי הוא ננשך על ידי פדלון. רב הישיבה הגיש נגד פדלון תלונה במשטרה על תקיפה.

פדלון: הלכתי לדבר עם רב הישיבה ואז תקפו אותי עשרות חרדים, הפילו אותי אל הארץ ובעטו בי

פדלון סיפר כי המשטרה עיכבה אותו ואת אשתו באשמה שהם תקפו את החרדים. בית המשפט הוציא להם ולרב בית הכנסת צו הרחקה. פדלון טען כי האלימות נמשכה גם בזמן שהיה עם אשתו במשטרה. "הם שברו את הגדר, נכנסו לחצר הבית, ניפצו טלוויזיה שהיתה בחוץ וגנבו את הממיר. המשטרה והעירייה לא מטפלות בחרדים, כי מפחדים להרגיז אותם", אמר.

מישיבת כנסת יצחק נמסר בתגובה: "שכונת שלמה מהווה סמל ומופת לשכנות טובה בין כל דייריה... אופייה הנינוח של השכונה עומד כעת בסכנה בגינו של אדם אחד בלבד. הניסיונות הרבים להגיע עמו להידברות ולהרגעת הרוחות, נתקלו בחומה של פרובוקציות נגדיות".

בעיריית חדרה אמרו: "מדובר באירוע המטופל היטב על ידי המשטרה, שעושה עבודה מקצועית וראויה".

מהמשטרה לא נמסרה תגובה.

לידיעה ב"מגזין המושבות"איך תוכל לפעול?