פקודת רב

חדו"ש: על היועמ"ש להעמיד את הרב יוסף במקומו

הרב הראשי הספרדי, יצחק יוסף, אמר בדרשת מוצאי השבת שלו כי מצווה להרוג מחבל שמחזיק סכין

הרב יצחק יוסף. צילום: אני יצרתי, ויקיפדיההרב יצחק יוסף. צילום: אני יצרתי, ויקיפדיה

בדרשת מוצאי השבת שלו אתמול אמר הרב הספרדי הראשי, יצחק יוסף: "אם מחבל מגיע למישהו עם סכין – מצווה להרוג אותו. הבא להורגך השכם להורגו. לא צריך לפחד מבג"ץ או מאיזה רמטכ"ל שיבוא ויגיד משהו אחר". בכך התייחס הרב יוסף לדבריו של הרמטכ"ל גדי איזנקוט בחודש שעבר, כי לא היה רוצה "שחייל ירוקן מחסנית שלמה על ילדה בת 13 עם מספריים". עם זאת, הרב יוסף הדגיש כי אם המחבל אינו מחזיק סכין יש לדון אותו למאסר עולם.

בתגובה על דבריו של הרב יוסף אמר הבוקר שחר אילן, סמנכ"ל עמותת חדו"ש: "הרב יוסף מצטרף לשורה גדלה והולכת של רבנים ראשיים שרמסו את שלטון החוק וביזו את תפקידם ואת המדינה שמינתה אותם. מוטב לרב יוסף שיעסוק בענייני הדת והרבנות, שנמצאים בשפל המדרגה ובתחתית הסולם ופוגעים אנושות במעמדה של היהדות בעיני הציבור. אם שאף הרב לעסוק בביטחון או במשפט ביטחוני, חבל שלא למד את הדרוש

שחר אילן: התחום היחיד שבו הרב יוסף ממשיך את דרכו של אביו אינו המנהיגות או הגדלות בהלכה, אלא הפה הגדול וההתבטאויות המיותרות

למקצועות אלה או שירת שירות מפואר בצבא, שדרוש כדי להגיע למעמד של מתן פקודות.

" מצער שהתחום היחיד שבו הרב מצליח להמשיך את דרכו של אביו אינו המנהיגות או הגדלות בהלכה, אלא רק הפה הגדול וההתבטאויות המיותרות. אני קורא ליועץ המשפטי לממשלה להעמיד את הרב במקומו ולהבהיר לו מה הם גבולות השיח של רב מטעם המדינה ומי שמכהן כנשיא בית משפט רשמי. כמובן, אם הרב רוצה חופש להתבטא נגד שלטון החוק הוא מוזמן להתפטר ולשחרר אותנו מעונשו".

בידיעה בחדשות 10 מצוין כי דבריו של איזנקוט דבריו עוררו ביקורת רבה מצד פוליטיקאים, ובהם חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי, סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי ושר התחבורה ישראל כץ מהליכוד. שר הביטחון, משה יעלון מהליכוד, נתן גיבוי לאיזנקוט ואמר: "אסור שהאצבע תהיה קלה על ההדק".

לידיעה בחדשות 10איך תוכל לפעול?