זהירות, מחסום שבת

גני תקווה: "מחסום שבת" הוצב בכניסה לשכונה חילונית

התושבים מוחים על הצבת המחסום ודורשים למקמו בכניסה לשכונה דתית סמוכה. המועצה המקומית: "ייבחנו חלופות"

תמרור המונע נסיעה בשבת בגבעת מרדכי. צילום: zeevveez, flickrתמרור המונע נסיעה בשבת בגבעת מרדכי (צילום אילוסטרציה). צילום: zeevveez, flickr

תושבי שכונה חילונית בגני תקווה הופתעו בתחילת ינואר כשגילו כי המועצה המקומית הציבה מחסום שבת – המונע נסיעה בשבת – בסמוך לבתיהם. התושבים תהו מדוע לא הוצב המחסום בכניסה לשכונה הדתית נוף סביון.

"המחסום הוצב ב-13 בינואר", אמר אחד התושבים. "במועצה אמרו שהמחסום הוקם במיקום הזה, כי הוא בקרבת כיכר ואנשים שיגיעו למקום יוכלו לעשות אחורה פנה. ההסבר הזה לא רציני. שאלנו למה לא לשים שלט, 'זהירות, מחסום שבת לפניך'. השיבו לנו שאנשים נוסעים מהר ולא יראו את השלט. אלה בעיות טכניות, עם פתרון מאוד פשוט".

תושבי השכונה החילונית גנים תהו מדוע לא הוצב המחסום בכניסה לשכונה הדתית נוף סביון. הם אמרו ל-ynet שמהנדס המועצה, ערן חמו, העביר אליהם פרוטוקול מהישיבה שבה אושרה הצבת המחסום.

הפרוטוקול עורר שאלות רבות. לדוגמה, בישיבה השתתפה מלבד ראש המועצה ליזי דלריצ'ה ומנהל הפרויקטים אורן הלוי גם

נראה שמישהו במועצה היה כל כך להוט להציב את מחסום השבת, עד שהוא שכח שזו מדינת חוק

גברת בשם ורד. "אנחנו שואלים את עצמנו מי זאת גברת ורד? אין שם משפחה, אין תפקיד, מי יודע מיהי?" אמרו התושבים.

לפי הרישום בפרוטוקול, נציג המשטרה חתם על האישור להציב את המחסום ב-14 בינואר, בעוד שהישיבה התקיימה ב-18 בינואר. התושבים תהו על אי ההתאמה בתאריכים.

"נראה שמישהו במועצה היה כל כך להוט להציב את מחסום השבת, עד שהוא שכח שזו מדינת חוק", אמר תושב שכונת גנים יניב שחר.

ממועצת גני תקווה נמסר: "הצבת מחסום ללא הפעלתו אינה דורשת אישור ועדת תנועה. הוא הוצב שם מתוך מדיניות המועצה לשמירה על צביון השכונה למען התושבים בה. כעת, משניתן האישור, יופעל המחסום לטובת תושבי השכונה. עם זאת, המועצה קשובה לרחשי הציבור ועל כן תבחן חלופות למיקום המחסום".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?