טבילה אורתודוקסית בלבד

הבית היהודי בעד חוק למניעת שימוש רפורמי במקוואות

המפלגה הצטרפה לסיעות החרדיות, שניסחו הצעת חוק עוקפת בג"ץ, שפסק בשבוע שעבר כי יש לאפשר לרפורמים ולקונסרבטיבים להשתמש במקוואות לשם גיור

מקווה טהרה. צילום: דניאל ונטורה, ויקיפדיהמקווה טהרה (צילום אילוסטרציה). צילום: דניאל ונטורה, ויקיפדיה

חברי סיעת הבית היהודי חתמו היום על הצעת החוק של יו"ר ועדת הכספים, משה גפני, שנועדה למנוע שימוש במקוואות לצורך גיור רפורמי או קונסרבטיבי. הבית היהודי הצטרפה לסיעות החרדיות – יהדות התורה וש"ס – שגם חבריהן חתמו על הצעת החוק.

הצעת החוק קובעת שהמקוואות בישראל יפעלו בהתאם להנחיות הרבנות הראשית לישראל. היא נועדה למנוע את יישומה של הפסיקה שנתן בית המשפט העליון בשבוע שעבר, המתייחסת לשימוש במקוואות.

ביום חמישי שעבר קיבל בית המשפט העליון ערעור שהגישו התנועה הקונסרבטיבית והתנועה ליהדות מתקדמת (התנועה הרפורמית) וחייב את המועצות הדתיות לאפשר לשתי התנועות לעשות שימוש במקוואות שברשותן לשם גיור. הדיון בבית המשפט העליון עסק בהחלטת המועצה הדתית באר שבע למנוע מהתנועה המסורתית (הקונסרבטיבית) ומהתנועה ליהדות

הצעת החוק קובעת שהמקוואות בישראל יפעלו בהתאם להנחיות הרבנות הראשית לישראל

מתקדמת (הרפורמית), להשתמש במקוואות שבתחומה לעריכת טקסי גיור.

השופטים, נשיאת בית משפט העליון, מרים נאור, המשנה לנשיאה אליקים רובינשטיין והשופט סלים ג'ובראן, קיבלו ערעור שהגישו שתי התנועות וקבעו כי יש לאפשר למתגיירים מטעמן לטבול במקווה ציבורי בבאר שבע, "לרבות נוכחות בית-דין מטעמן במהלך הטבילה".

אתר "בחדרי חרדים" מדווח כי הרב הראשי לישראל, יצחק יוסף, אמר בתגובה על החלטת בית המשפט העליון: "החלטתו האומללה של בית המשפט לאפשר לרפורמים וקונסרבטיבים לטבול במקוואות שמיועדים לכלל הציבור היא שערורייתית. הרפורמים עושים שימוש בהלכה לצרכיהם רק כאשר נוח להם וחותרים תחת זהותה היהודית של מדינת ישראל".

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?