האיום האמיתי

ראש המוסד לשעבר: ההקצנה החרדית – סכנה קיומית

אפרים הלוי התבטא בכנס מחזורים של בוגרי הפנימיות הצבאיות. מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב: "יש להתייחס ברצינות רבה לכך שגם מומחה לביטחון הלאומי כמו הלוי, הגיע למסקנה שהסכנה הקיומית מספר אחת, יותר מאחמדינג'אד, היא ההקצנה החרדית"

ראש המוסד לשעבר, אפרים הלוי. צילום: משה שי, פלאש 90ראש המוסד לשעבר, אפרים הלוי. צילום: משה שי, פלאש 90

ראש המוסד לשעבר, אפרים הלוי, אמר בסוף השבוע כי "הסכנה הקיומית על ישראל, יותר מהגרעין האיראני, היא ההקצנה החרדית שהולכת ומחמירה". בשיחה עם ynet הוסיף הלוי: "ההתחרדות מהווה סכנה גדולה יותר ממחמוד אחמדינג'אד. התחנכתי בבני עקיבא, ושם היינו רוקדים בנות עם בנים. האם אז הרבנים היו מופקרים? האם היתה אז הפקרות? הקיצוניות החרדית החשיכה את חיינו".

הלוי דיבר בכנס מחזור של בוגרי הפנימיות הצבאיות. מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אומר: "יש להתייחס ברצינות רבה לכך שגם מומחה לביטחון הלאומי, כמו ראש המוסד לשעבר אפרים הלוי, הגיע למסקנה שהסכנה הקיומית מספר אחת לישראל, יותר מאחמדינג'אד, היא ההקצנה החרדית".

דבריו של הלוי עוררו תגובות נסערות במפלגות החרדיות. שר השיכון, אריאל אטיאס, אמר: "דבריו של הלוי מזעזעים, מסיתים ומפלגים את עם ישראל, דווקא בזמן שהאחדות נדרשת יותר מאי פעם". אטיאס הוסיף שהוא מתקשה להבין "איך יהודי, שהיה ראש המוסד, מתבטא בצורה מבישה, שקרית ומסיתה נגד ציבור יהודי שכל חטאו הוא שמירה על הגחלת ועל מורשת העם

הלוי: התחנכתי בבני עקיבא, ושם היינו רוקדים בנות עם בנים. האם אז היתה הפקרות? הקיצוניות החרדית החשיכה את חיינו

 היהודי, בלי לכפות אורח חיים על איש".

רגב גינה בחריפות את מתקפת ההסתה חסרת הרסן של פוליטיקאים חרדים, שהגיבו על דבריו של הלוי. "אטיאס, ישראל אייכלר וחבריהם מבינים שרוב הציבור המשרת והעובד אינו מוכן עוד לשאת את המפלגות החרדיות על גבו. גם בציבור החרדי מתחילה תופעה חשובה – חרדים חדשים שעובדים ומשרתים ואינם רואים במפלגות החרדיות נציגות שלהם".

רגב קרא לראש הממשלה, בנימין נתניהו, "להסיק מסקנות לפני שיהיה מאוחר מדי ולהקים ממשלה אזרחית שתבצע את הצעדים הדרושים להצלת הציונות והדמוקרטיה". רגב קרא לציבור החרדים החדשים "להתנער ממפלגות העבר המתבדלות ולהקים נציגות חדשה, שתהיה שותפה אמיתית בחברה ובפוליטיקה הישראלית".

אייכלר, יו"ר סיעת יהדות התורה, דרש מהלוי להתנצל ואמר, "מדבריו של הלוי עולה, שאילולא האיום האיראני והערבי הוא היה מפציץ שכונות חרדיות 'שמחשיכים את חיינו' כלשונו, ואנו דורשים ממנו להבהיר את כוונתו, כדי שנכין מקלטים מפני הפצצות שלו".

 לידיעה על דבריו של הלוי

 לידיעה על תגובות החרדיםאיך תוכל לפעול?