זדון ופטרונות

פרס קרא לחרדים לצאת לעבוד והותקף בעיתונות החרדית

"יתד נאמן" קבע שפרס הצטרף לגורמים העוינים את לימוד התורה. "המודיע": פרס "מוצף בנתונים לא בדוקים"

נשיא המדינה שמעון פרס בביקור אצל מנהיג ש''ס, הרב עובדיה יוסף, בביתו שברח' הקבלן בשכונת הר-נוף בירושלים. חול המועד פסח, 20.04.2011. צילום: קובי גדעון, פלאש 90נשיא המדינה, שמעון פרס, עם מנהיג ש''ס, הרב עובדיה יוסף. צילום: קובי גדעון, פלאש 90

בפתיחת מושב החורף של הכנסת קראו נשיא המדינה, שמעון פרס, להרחיב את השתתפותם של החרדים בשוק העבודה. הדברים עוררו ביקורת בעיתונות החרדית. "אני יודע שהרבה חרדים יצאו לעבוד מרצונם ורבים נמצאים בשלבי הכשרה באקדמיה", אמר פרס בנאומו בכנסת. "אני קורא לאנשי המגזר החרדי להרחיב את השתתפותם במערכות העבודה בישראל".

באתר ערוץ 7 נכתב גם, שפרס פנה למעסיקים וביקש מהם לפתוח את שעריהם לחרדים, לכבד את מנהגיהם ולהתחשב בצורכיהם.

העיתונים החרדיים מיהרו לתקוף את הנשיא. "יתד נאמן", כותב קובי נחשוני ב-ynet, מייחס לפרס כוונות זדון. "אין זה סוד כי הפריחה המבורכת של היכלי התורה היא לצנינים בעיניהם של משנאי הדת, מימין ומשמאל... פרס, שכבר נכשל בלשונו בעבר וקומם עליו את הציבור החרדי והתורתי, החליט שוב להצטרף לגורמים העוינים את לימוד התורה, המנסים ליצור אטמוספירה ציבורית שמטרתה ותכליתה ברורה – המזימה לצמצם ולמעט את מספר לומדי התורה", נכתב במאמר המערכת של העיתון.

ב"המודיע" טועניםכי פרס חטא ב"פטרונות שלא במקומה". לטענת העיתון, מאות אלפי חרדים עמלים מדי יום לפרנסתם והם

יתד נאמן: פרס החליט להצטרף לגורמים המנסים ליצור אטמוספירה ציבורית שתכליתה לצמצם את מספר לומדי התורה

הופתעו לשמוע את נאום הנשיא בפתח מושב החורף של הכנסת. במאמר נכתב, כי מדהים לראות "שיש אדם בארץ שחושב ברצינות שהחרדים מקיימים את עצמם ואת בני ביתם, קונים עבורם מוצרי מזון, ביגוד והנעלה; רוכשים את כל מה שקשור ונוגע למוצרי תינוקות – החל ממזון, עבור לטיטולים, עגלות ילדים, מיטות שידות וכו'; משלמים על שירותי חשמל, מים, תשתיות, מסי עירייה ומס הכנסה – וכל זה בלי לעבוד, סתם כך מלשבת בבית".

עורכי "המודיע" יוצאים מהנחה שפרס "מוסת ומוצף בנתונים לא בדוקים בהם מלעיטים עויני דת את הציבור בארץ". הם מביעים תקווה כי הנשיא לא התכוון לעלוב בחרדים, שהרי "יש בדברים שהושמעו משום פטרונות, התנשאות". "המודיע" מוסיף, כי החרדים משתלבים בשוק העבודה למרות התנכלות בלתי פוסקת, בחסות הממסד, לציבור זה.

לידיעה באתר ערוץ 7

 לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?