התנצלות בשם הרבנים

לראשונה: כל דיירי הר ציון מגנים האלימות נגד הדורמיציון

חרדי הגיע לכנסייה שעל קירותיה רוססו כתובות נאצה והתנצל. כל הדיירים והמוסדות בהר ציון, מכל הדתות, פרסמו גינוי לפגיעה בכנסייה

כנסיית דורמיציון. צילום: Gellerj, wikipediaכנסיית דורמיציון. צילום: Gellerj, wikipedia

נחום שלזינגר, חרדי בן 66 משכונת מאה שערים, נכנס אתמול לכנסיית דורמיציון בירושלים, יממה לאחר שנעצרו שני מערים בחשד שציירו כתובות גרפיטי על קירותיה. שלזינגר הביע התנצל על הכתובות שרוססו, ובהן "מוות לנוצרים הכופרים אויבי ישראל" ו"נקמת בני ישראל עוד תבוא".

"כל הרבנים אומרים שאסור לעשות את זה, והתבקשתי לבוא ולהתנצל", אמר שלזינגר לאח איגנטיוס, נזיר בקהילה הבנדיקטינית שמפעילה את הכנסייה. "הנוצרים עוזרים הרבה לעם ישראל. יש הרבה קיצוניים במאה שערים, אבל התושבים מכבדים את הכנסייה הרומנית הפועלת בשכונה". הוסיף. האח הודה לשלזינגר ואמר: "אני מבין שרוב היהודים מתנגדים למה שנעשה".

שלזינגר אמר לוואלה כי החליט לפעול כדי להיפגש עם אנשי הכנסייה, לאחר שקרא על פשע השנאה בעיתון החרדי "המודיע".

בין הכתובות שרוססו בכנסייה: 'מוות לנוצרים הכופרים אויבי ישראל'

הוא קיבל אישור מכמה מהרבנים הגדולים, ניגש לנקודת המשטרה הסמוכה לכנסייה וביקש ליווי לפגישה, כדי לא להבהיל את השוהים בכנסייה.

השוטרים הפנו אותו לאנשי "חלון להר ציון", יוזמה אזרחית הפועלת בהר לשם הגברת הביטחון, שיתוף הפעולה והכבוד ההדדי בין הדתות השונות – והם יצרו קשר בין שלזינגר לאנשי הכנסייה.

מלבד יוזמתו של שלזינגר, פורסם השבוע ביוזמת "חלון להר ציון" גינוי משותף של כל הדיירים והמוסדות בהר ציון לגרפיטי הפוגעני. בארגון אמרו כי זוהי כנראה הפעם הראשונה בהיסטוריה שכל הדיירים והמוסדות ההר, בני דתות שונות, מתאחדים בקריאה פומבית נגד פגיעה באתר דתי.

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?