למען מיצוי זכויות

שעות מיוחדות לקבלת אברכים בעירייה, "שלא יתבזו"

יו"ר ועדת הכספים בעיריית בת ים, נציג ש"ס, הקצה שעות קבלה לאברכים המעוניינים בהנחה בארנונה. יו"ר יש עתיד בבת ים: "אתה צריך לראות את הציבור בבת ים כקהילה אחת"

הטיילת בבת ים. צילום: יהודית גרעין-כל, PikiWikiהטיילת בבת ים (צילום אילוסטרציה). צילום: יהודית גרעין-כל, PikiWiki

יו"ר ועדת הכספים בעיריית בת ים, רפי ברנז, עורר לאחרונה את זעמם של תושבים חילונים לאחר שהודיע כי יקדיש שעות קבלה מיוחדות לאברכים המבקשים הנחה בארנונה. ברנז פרסם בדף הפייסבוק שלו כי ב-2016 יקצה שעות קבלה לאברכים. הוא הסביר שאברכים מוזמנים לשעות מיוחדת, כדי שלא יצטרכו לחכות ברחבת העירייה ולהתבזות.

אבי אריה, תושב העיר, מיהר לפרסם תגובה כועסת על המודעה. "רוצים הנחה בארנונה? כדאי שתשתייכו למגזר הנכון", כתב אריה. "כשקראתי את המודעה הזאת לא יכולתי להישאר אדיש", אמר ל-ynet. "בעיר שבה הארנונה היא מהגבוהות בארץ, מפלים ומעדיפים באופן ברור ציבור אחד על פני ציבור אחר".

אריה גם הפנה שאלה ישירה לברנז, שהשיב: "אני נציג תנועת ש"ס ואותם בוחרים תמכו בי ושלחו אותי להיות להם לעזר.

אני נציג תנועת ש"ס... תפקידו של איש ציבור לדאוג בראש ובראשונה לציבור שתמך בו

תפקידו של איש ציבור לדאוג בראש ובראשונה לציבור שתמך בו, אך יחד עם זאת אני עוזר לכולם ללא שום הבדל".

יו"ר יש עתיד בבת ים, ירון לוי, ענה לברנז: "אתה צריך לראות את הציבור בבת ים כקהילה אחת ולא כשבטים. כנציג העירייה, חובתך לעזור לכל תושבי העיר בלי דופי".

ברנז מסר בתגובה: "קבלת קהל במשרדי נערכת במשך כל היום לכלל הציבור. לאחר פניות של אברכים ובני תורה להגיע למשרד אחרי הצהריים, פרסמתי שעות מיוחדות שיתנו מענה לבקשת כל הפונים באשר הם, בין אם הינם שומרי מצוות ובין אם הינם חילונים. כמו כן, החל מחודש אדר נגיע לבתיהם של פונים שמתקשים להגיע לעירייה בשל מגבלת תנועה או מחלה, על מנת לסייע להם במיצוי זכויותיהם".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?