יש מדיניות

עדות: רשת רמי לוי "מפטרת עובדות שיוצאות עם ערבים"

מנהלת לשעבר ברשת רמי לוי טוענת שבמחלקת משאבי האנוש בחברה התנכלו ליהודיות שיוצאות עם ערבים

הסניף הראשון של רשת רמי לוי בשוק מחנה יהודה בירושלים. צילום: Yoninah, wikipediaהסניף הראשון של רשת רמי לוי בשוק מחנה יהודה בירושלים (צילום אילוסטרציה). צילום: Yoninah, wikipedia

מנהלת לשעבר ברשת רמי לוי אמרה לגלי צה"ל: "יצאתי עם ערבי מוסלמי והסתרתי את זה, כי ידעתי שברמי לוי יש מדיניות – אם מישהי יוצאת עם ערבי פועלים לפטר אותה. זו הוראה מלמעלה. אומרים לאנשי משאבי האנוש לחפש בנרות את הבנות שיוצאות עם ערבים".

"ברגע שגילו שאני יוצאת עם ערבי, הם החליטו שמבחינתם זה לא מתאים. עשו הכל כדי שארגיש לא שייכת, שאני ארגיש לא מתאימה. זרקו הערות פוגעניות כמו 'למה את עושה את זה לעצמך', 'תשקמי את עצמך'. ברגע שזה נחשף העבירו את בן הזוג שלי סניף, למרות שבאותה תקופה כבר לא היינו ביחד", הוסיפה המנהלת.

לדבריה, היא נתקלה במקרים נוספים כאלו. "בחורה שעבדה בסניף אחר, התנכלו אליה בצורה מאוד בוטה. כשהיא נכנסה

ברגע שגילו שאני יוצאת עם ערבי, הם החליטו שמבחינתם זה לא מתאים. עשו הכל כדי שארגיש לא שייכת

לחנות בסניף שבו עבדה הסגנים של המנהל הפנו לה את הגב, היחס אליה היה משפיל. בשלב מסוים היא פשוט התפטרה כי לא יכלה יותר".

"חרדים 10" מציין שהפרסום על פיטורי עובדות שנמצאות בקשר עם ערבים מצטרף לסערה שעורר פוסט של אלקנה אלון, לשעבר סמנכ"ל בחברת רמי לוי תקשורת, שטען כי בעבודה לצדו של רמי לוי נחשף לשחיתויות, להתעלמות מתלונות של נשים על הטרדה מינית, להפליית עובדות בהריון בניגוד לחוק ועוד.

רמי לוי הגיב בראיון לגלי צה"ל על טענותיו של אלקנה אלון. "אצלנו יש מחלקה להטרדה מינית. אם מישהו הוטרד מינית הוא יכול ללכת למחלקה או ללכת למשטרה. אני לא יודע על מה הוא מדבר בכלל", אמר לוי.

לידיעה בגלי צה"ל

לידיעה ב"חרדים 10"איך תוכל לפעול?