חזית חדשה

ש"ס לחולדאי: יש למנוע השכרת אופניים ביום הכיפורים

רבים מתושבי תל אביב שוכרים אופניים ביום הכיפורים. בנימין בביוף מסיעת ש"ס בעירייה מבקש להפסיק את המנהג

יום הכיפורים בתל אביב. צילום: zivpu, flickrרחוב בתל אביב ביום הכיפורים. צילום: zivpu, flickr

חבר מועצת עיריית תל אביב, בנימין בביוף מש"ס, מבקש מראש העירייה לאסור השכרת אופניים ביום הכיפורים. זה שנים נהוג בתל אביב להשכיר אופניים לציבור הרחב לקראת יום הכיפורים. בביוף כתב לראש העירייה, רון חולדאי: "אני מבקש שפרויקט השכרת האופניים יינעל מכניסת יום הכיפורים ועד צאתו. יום כיפור הוא אחד הימים הקדושים של עם ישראל. זו תהיה בושה לתל אביב אם היא תחלל את היום הזה. זהו יום שאותו מכבד גם הציבור החילוני בעיר וראוי שכך יישאר. אני מכבד כל מי שייסע על אופניו בחג, אך לעירייה אסור לעודד נסיעה כזו".

באתר "כיכר השבת" כותב אלי ג'אן, כי המכתב מעורר זעם בסיעות השמאל בעירייה. חבר המועצה ראובן לדיאנסקי מסיעת לתת לחיות אמר: "מגמת החרדים לפגוע בצביונה של תל אביב

בביוף לחולדאי: יום כיפור הוא אחד הימים הקדושים של עם ישראל. זו תהיה בושה לתל אביב אם היא תחלל את היום הזה

כעיר חופשית באה לידי ביטוי גם בהצעה ההזויה של נציג ש"ס. מר חולדאי — שמינה רק לפני מספר חדשים סגן חרדי — צריך להחליט אם הוא משתף פעולה עם החרדים או דואג לרווחת תושבי העיר".

אסף זמיר מרשימת הצעירים של תל אביב דווקא נתן גיבוי לבביוף: "הפעלת המערכת כרוכה בעבודה פיסית של אנשים, שלא יעלה על הדעת שיעבדו ביום כיפור, ולכן לא נכון לדון באפשרות הפעלתה".

הרב הראשי של תל אביב, ישראל מאיר לאו, אמר: "אל לעירייה לתת יד לפגיעה ביום כיפור - יום קדוש, המהווה סמל לאחדות ליהודי הארץ והתפוצות". מהעירייה נמסר כי טרם התקבלה החלטה בנושא.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?