הרב הראשי של ארגנטינה טוען:

"הרב פינטו ניצל אותי להלבנת כספים"

בתצהיר שהגיש לבית המשפט בירושלים טוען הרב שלמה בן חמו, כי פתח חשבון בנק בארגנטינה לטובת הרב פינטו, הנשוי לבתו. לטענתו, החשבון שימש לפינטו להלבנת כספים

מרכז ירושלים, צילום: MischnayicHacker, flickrמרכז ירושלים (צילום אילוסטרציה), צילום: MischnayicHacker, flickr

הרב הראשי של ארגנטינה, שלמה בן חמו, טוען כי חתנו, הרב יאשיהו פינטו, ניצל אותו להלבנת כספים. טענותיו של בן חמו נכללות בתצהיר שהוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים. לטענת בן חמו, בתו דבורה, הנשואה לרב פינטו, ביקשה ממנו לפתוח חשבון בנק בארגנטינה בשבילה ובשביל בעלה. באמצעות חשבון זה סייע הרב בן חמו לבתו ולבעלה לקנות דירות בשווי של יותר ממיליון דולר בפרויקט "ירושלים של זהב" ברחוב רבי עקיבא בעיר.

התצהיר הוגש במסגרת דיון בתביעה שהגיש נגד בן חמו היזם הבונה את פרויקט היוקרה בירושלים. תומר זרחין כותב ב"הארץ" כי לטענת היזם, הרב בן חמו רכש ממנו דירות אך לפי החשד לא שילם את מחירן במלואו. בן חמו טוען כעת שלכאורה החוב הוא של הרב פינטו, מהרבנים הנערצים על פוליטיקאים בכירים ואנשי עסקים בולטים.

יאיר אטינגר מציין ב"הארץ", כי עם הפונים אל הרב פינטו להתייעצות או לקבלת ברכה נמנים השרים ישראל כץ, אלי ישי ועוזי לנדאו, הח"כים ציפי לבני, יצחק הרצוג ויואל חסון, אנשי העסקים לב לבייב, ג'קי בן זקן, אילן בן דב ונוחי דנקנר, איל ההון

עם הפונים אל הרב פינטו נמנים השרים ישראל כץ ואלי ישי, הח"כים ציפי לבני, יצחק הרצוג ויואל חסון ואנשי העסקים לב לבייב, אילן בן דב ונוחי דנקנר

הארגנטיני אדוארדו אדלשטיין, האלוף במילואים אבי זמיר, הניצבים בדימוס אריה עמית וחיים קליין, כדורסלן האן-בי-אי לברון ג'יימס, דליה רבין, שרית חדד ורבים אחרים.

בניגוד לרבנים ממשפחת אבוחצירא, שהם דודיו מצד אמו, הרב פינטו אינו מייחס לעצמו כוחות על-טבעיים. אבל הוא הצליח להקים אימפריה – "שובה ישראל" – שכוללת ישיבות, כוללים ותחנות לחלוקת מזון לעניים.ל"שובה ישראל" יש סניפים במנהטן, באשדוד, בבואנוס איירס ובלוס אנג'לס.

בתצהיר מתאר הרב בן חמו כיצד פתח חשבון בנק בארגנטינה לטובת בתו והרב פינטו. לדבריו, בני הזוג חתמו על הסכם לרכישת שתי דירות בפרויקט בירושלים. בעקבות רכישת הדירות החלה שרשרת אירועים שהביאה לערעור יחסיו עם בתו, "ספגתי עלבונות ואיומים, והכל – כפי שהתברר לי בדיעבד – נעשה תוך ניצולי לצורך הלבנת כספי הרב פינטו, דבר אליו לא הייתי מוכן להסכים או להיות שותף בשום אופן".

לידיעה ב"הארץ"איך תוכל לפעול?