"אשה יושבת אחורה"

נוסעת נכה דתייה הוטרדה בקו מהדרין

הנהג אילץ את הנוסעת לרדת מהאוטובוס ולעלות שוב בדלת האחורית, למרות נכותה. נוסעים חרדים מנעו ממנה לקבל את פרטיו האישיים

גבר חרדי יושב באוטובוס הפרדה בירושלים. 17.05.10. צילום: אביר סולטן, פלאש 90גבר חרדי באוטובוס הפרדה בירושלים (צילום אילוסטרציה). צילום: אביר סולטן, פלאש 90

סגלית מושונוב פלדבוי שטיין, נוסעת דתייה נכה מגבעת שמואל, הושפלה בשבוע שעבר כשנסעה באוטובוס מנס ציונה לכיוון בני ברק. הנוסעת, שסובלת מנכות ונעזרת בקביים, נאלצה ללכת כ-60 מטרים מהתחנה אל האוטובוס. היא עלתה בקושי רב לאוטובוס בקו 319 של אגד, הנוסע מרחובות לבני ברק.

אף על פי שהבחין בקשייה, הנהג לא אפשר לה להיכנס לאוטובוס בדלת הקדמית והורה לה לרדת ולעלות מחדש בדלת האחורית. לפי ידיעה ב-News1, היא סירבה למלא את הוראת הנהג, אך נאלצה לרדת לעלות אחרי שהוא וכמה נוסעים חרדים הפעילו עליה לחץ.

אחרי שעלתה בקושי רב לאוטובוס ביקשה להתקדם כדי לקבל מהנהג את פרטיו האישיים, אבל שמונה גברים חרדים מנעו ממנה לעבור. "אשה יושבת אחורה" ו"את לא מתביישת?" אמרו לה. הנהג הביט על המתרחש במראה, אבל לא התערב.

אגד: הנהג כלל לא היה מודע לכך שהנוסעים עלבו בה

מאגד נמסר בתגובה: "מבדיקה שנערכה עולה כי הנהג עצר ופתח את הדלת, אך מכיוון שהאוטובוס היה מלא, כולל בעמידה, הנהג סבר כי הנוסעת מבקשת לעלות מהדלת האחורית לנוחיותה ובטח לא בכוונה לפגוע בה חלילה. הנהג כלל לא היה מודע לכך שהנוסעים עלבו בה. חשוב לציין כי מדובר בקו שבו נוסעים חרדים וכל החלק הקדמי היה עמוס בנוסעים חרדים ללא התערבות של הנהג כמתחייב על-פי הנהלים. נהג האוטובוס הביע את צערו על האירוע שהתרחש שלא בידיעתו וגרס שאילו ידע את שהתרחש בוודאי היה מונע בכל דרך את ההתנהגות הנלוזה של אותם נוסעים כלפי המלינה".

לידיעה ב-News1איך תוכל לפעול?