הקודחים בצמיגים

חרדים חיבלו בשני אוטובוסים בירושלים והשביתו אותם

נוסעים באוטובוסים ראו חרדים שניקבו את צמיגי האוטובוסים באמצעות מקדח

אוטובוס בירושלים. צילום: synnwang, flickrאוטובוס בירושלים. צילום: synnwang, flickr

שני אוטובוסים בירושלים הושבתו השבוע, לאחר שחרדים ניקבו את צמיגיהם באמצעות מקדח. נוסעי האוטובוסים הבחינו בשני חרדים שהתכופפו סמוך לגלגלי האוטובוס, שהוציאו מכליהם חפץ ובאמצעותו חיבלו ברב. "יצאנו מנווה יעקב, הנהג עצר ברמזור בשכונת הבוכרים, ופתאום ראיתי בחור עם כובע, חליפה שחורה ופיאות ליד האוטובוס", סיפרה ל-ynet נוסעת מפסגת זאב. "ראינו שהוא וחבר שלו עושים משהו באזור הגלגל. צעקנו לנהג, אבל הוא הסביר שאסור לו לעצור ולרדת מהאוטובוס ברמזור. גברת שהיתה מחוץ לאוטובוס צעקה שהם מנקבים את הגלגל. הבחנו שהם מחזיקים מקדח ופשוט מפנצ'רים את הגלגל".

לאחר שראו שהנוסעים הבחינו בהם, נמלטו החרדים מהמקום. "עד שעצרנו הם כבר ברחו, ועשרות הנוסעים, רבים מהם מבוגרים, נאלצו לרדת מהאוטובוס", הוסיפה הנוסעת. לדעתה, החבלה

נוסעת: במי הם פוגעים בצעד כזה? לא האליטה נוסעת באוטובוס בשכונות האלה, אלא מבוגרים ואזרחים פשוטים

באוטובוסים היא צעד נוסף שנוקטים חרדים קיצוניים נגד כלל הציבור. "קודם הם שרפו המון עגלות זבל של העירייה ולא ניתן היה לעבור ברחובות מרוב עשן, עכשיו האוטובוסים. אני מקווה שאגד תפסיק לתת להם שירות. אולי ככה הם ילמדו".

מאוחר יותר ניקבו שני החרדים גם את צמיגיו של אוטובוס שעצר ברחוב יחזקאל שבשכונת גאולה. "במי הם פוגעים בצעד כזה? לא האליטה נוסעת באוטובוס בשכונות האלה, אלא מבוגרים ואזרחים פשוטים", אמרה הנוסעת.

דובר אגד, רון רטנר, אמר שקצין הביטחון של החברה הגיש תלונה במשטרה. "אנו מקווים שהם יאותרו וימוצה הדין עמם", אמר רטנר. באגד ציינו כי לא מדובר בהתנגשות ראשונה עם הפלג הקיצוני שבציבור החרדי.

לידיעה המלאה ב-ynetאיך תוכל לפעול?