תורתם גזענותם

כצ'לה יוצא להתקיף את הדמוקרטיה

אלימות וגזענות הולכות יד ביד עם הקצנה דתית, כותב דרור פויר ב"גלובס". הסיבה היא שקיצוניות כזאת מסרבת לראות באחר בן אדם

הרב הראשי של קרית ארבע, דב ליאור, מתקבל על ידי המפגינים נגד מעצרו בכניסה לירושלים, 27.06.2011. צילום: קובי גדעון, פלאש 90הרב דב ליאור עם מפגינים נגד מעצרו בכניסה לירושלים. צילום: קובי גדעון, פלאש 90

"הפשע הזה והרשע הזה שעשו למורנו ורבנו מרן הרב ליאור לא יעבור בשתיקה, ובבוא היום נבוא אתם חשבון... עצם המעשה הוא דבר פשע נוראי... אנחנו ננצח, ובגדול. כל אותם אלו שעושים את המעשים הנפשעים הללו כביכול בשם החוק ייתנו את הדין". את הדברים אמר חבר הכנסת יעקב כ"ץ, הידוע בכינויו כצל'ה, בתגובה לחקירתו של הרב דב ליאור בחשד להסתה, בגלל תמיכתו בספר "תורת המלך".

זו אינה הפעם הראשונה שכצל'ה, יו"ר האיחוד הלאומי, נוקט איום משפטי, מדגיש דרור פויר ב"גלובס". לפני כשנה וחצי הבטיח כצל'ה: "יבוא יום ואנחנו נהיה בשלטון, שהמדינה תהיה מנוהלת בידי גורמים נכונים, וכל מי שעשה מרשעות לצון יועמד לדין באופן רטרואקטיבי".

פויר מציין גם דברים חמורים שאמר הרב ליאור, שכצל'ה יצא להגנתו, לאחר החקירה במשטרה. "את הדמוקרטיה

ח"כ כץ: הפשע הזה והרשע הזה שעשו למורנו ורבנו מרן הרב ליאור לא יעבור בשתיקה, ובבוא היום נבוא אתם חשבון

הישראלית, שמגינה על חייו, שמה לחם על שולחנו ומרעיפה עליו מיני כיבודים ומנעמים, כינה כבודו, גאון הדור, מורנו ורבנו הגזען, 'עבודה זרה', את עובדיה הגדיר 'פקידונים' ולחסידיו קרא לסרב פקודה", מדגיש פויר ומוסיף, "אני בטוח שלו היה כבודו אזרח של דמוקרטיה אחרת, ארצות-הברית, צרפת או נורבגיה, היה נזהר יותר בכבודה. אבל כבודה של מדינת ישראל למרמס בעיניו. אחרי הכל, כולנו קיימים פה בזכותו. מי אנחנו, עובדי אלילים, שנעז חלילה לשאול אותו שאלה אחרי שקרא, או לכל הפחות הסכים, לרצח ילדים".

הוא מדגיש, כי ההקצנה ימינה של הדתיים-הלאומיים מלווה בעלייה במידת הפוריטניות שלהם. פוריטניות הולכת יד ביד עם שנאה, עם אטימות, עם אלימות ועם גזענות. הסיבה אחת, מסביר פויר: קיצוניות מסוג זה מסרבת לראות באחר בן אדם.

למאמר המלאאיך תוכל לפעול?