איסור של רפורמה

הרב יוסף: נשות הכותל לא ידליקו נרות בעזרת הנשים

בשיעורו השבועי תקף הרב הראשי את נשות הכותל ואמר כי דרישתן להדליק נרות חנוכה בכותל היא פרובוקציה

נשות הכותל מתפללות לראשונה בעזרת הנשים עם ספר תורה שהועבר להן מעזרת הגברים. 30042015 צילום: מרים אלסטר, פלאש 90נשות הכותל מתפללות לראשונה בעזרת הנשים עם ספר תורה שהועבר להן מעזרת הגברים (צילום אילוסטרציה). צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הרב הראשי הספרדי, הרב יצחק יוסף, קרא אתמול בערב שלא לאפשר לנשות הכותל להדליק נרות חנוכה בעזרת הנשים ברחבת הכותל המערבי.

בשיעורו השבועי בבית הכנסת היזדים בירושלים אמר הרב יוסף: "איפה מדליקים? בעזרת הגברים. חמישים שנה, כמובן גם לפני כן, לא הדליקו אצל הנשים. לא מדליקים בעזרת הנשים, מדין בית כנסת. מה זה קשור לעזרת נשים?"

הרב יוסף, נשיא בית הדין הרבני הגדול, הוסיף: "זה איסור של רפורמה. נשים שרוצות רפורמה, הן כמו שעושים קריאת התורה עם טלית – נשים בכותל המערבי – אז גם זה. הם רוצים להתקרב לרפורמים. לנו יש את המסורת שלנו. מדליקים בכותל רק בגברים, נשים לא מדליקות".

לנו יש את המסורת שלנו. מדליקים בכותל רק בגברים, נשים לא מדליקות

לדבריו, נשות הכותל מבקשות להדליק נרות חנוכה בעזרת הנשים מתו רצון ליצור פרובוקציה. "עושות בראש חודש, עולות לתורה עם הטלית, גם עם תפילין. גם עכשיו הן רוצות", אמר. "אסור לאפשר להן את זה בשום פנים ואופן".

בשיעור אחר שמסר הרב יוסף בסוף השבוע, הוא סיפר שהורה לרב הכותל, הרב שמואל רבינוביץ', שלא לאפשר הדלקת נרות בעזרת הנשים. עם זאת, הרב הראשי ציין כי ייתכן שבג"ץ כן יאפשר הדלקת נרות חנוכה בעזרת הנשים.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?