מופע של ציניות

יש עתיד והת' הסטודנטים עתרו נגד חוק ההשתמטות

העותרים מבקשים דיון מהיר בעתירה. יאיר לפיד: "ממשלת ישראל בגדה בחיילי צה"ל ובמשרתי המילואים"

אולם בבג''ץ, צילום: Stellas mom, flickrאולם בבית המשפט העליון (צילום אילוסטרציה). צילום: Stellas mom, flickr

בעתירה שהגישו הבוקר לבג"ץ דורשים יש עתיד והתאחדות הסטודנטים הארצית לבטל את התיקון לחוק שאושר אמש במליאת הכנסת, המבטל את החוק לגיוס צעירים חרדים לצה"ל.

יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, אמר לאחר אישור החוק: "ממשלת ישראל בגדה בחיילי צה"ל ובמשרתי המילואים כשביטלה את חוק השוויון בנטל. במו ידיהם אמרו שר הביטחון וראש הממשלה לחיילי צה"ל, שהפוליטיקה חזקה יותר מאחדות העם היהודי ושאין שוויון בין הילדים של כולנו".

יו"ר התאחדות הסטודנטים, גלעד ארדיטי, אמר: "אתמול בכנסת התקיים מופע של ציניות והיעדר בושה. אנחנו מגישים היום בג"ץ מכיוון שהדמוקרטיה בנויה מאיזונים ובלמים בדיוק לאותם מצבים שבהם הריבון, משיקולים צרים, פוגע בהוגנות ובשוויון ושוכח את מגבלות הכוח".

מנסחי העתירה, עורכי הדין גיא בוסי ורונן אביאני, כתבו כי התיקון שאושר "יוצר אפליה קשה בין דם לדם, בכך שהוא מתיר חופש

התיקון לחוק יוצר אפליה קשה בין דם לדם, נכתב בעתירה

בחירה לפלוני שהוא תלמיד ישיבה, וכופה הסדר של שירות חובה על אלמוני שאינו תלמיד ישיבה".

ח"כ אלעזר שטרן מיש עתיד אמר ל-ynet: "הגשנו לבית המשפט העליון את העתירה על העוול שגרמה הכנסת לציבור המשרתים... מכיוון שהנושא הזה כבר נדון ומכיוון שאנחנו ממשיכים להתגייס והאתגרים הביטחוניים הם מדי יום, אנחנו מבקשים מבית המשפט העליון לדון בזה מהר ככל שיתאפשר לו".

התיקון לחוק אושר במליאה בקריאה שנייה ושלישית, ברוב של 49 תומכים מול 36 מתנגדים. התיקון יאפשר את דחיית יישומו של החוק בשש שנים. למעשה, הוא מסיר מעל צעירים חרדים את חובת הגיוס לצבא.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?