ללא מבנים

חרדים מנעו מבנים ניידים מישיבה עם לימודי ליבה

ראש עיריית ירושלים הציע להציב מבנים ניידים לישיבה התיכונית חכמי לב, שתלמידיה מקבלים תעודת בגרות. חברי יהדות התורה במועצת העירייה סיכלו את התוכנית

הרב בצלאל כהן. צילום: בצלאל כהן, ויקיפדיההרב בצלאל כהן. צילום: בצלאל כהן, ויקיפדיה

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, נאלץ אתמול לוותר על תוכנית להצבת מבנים ניידים בישיבה התיכונית חכמי לב שבשכונת רמת אשכול, בשל התנגדות נחרצת של סיעת יהדות התורה בעירייה. ההצעה להציב את המבנים בישיבה נדונה בוועדת הכספים של מועצת עיריית ירושלים אתמול בערב.

"כיכר השבת" מציין כי בכירי הרבנים החרדים מתנגדים לישיבת חכמי לב, שבראשה עומד הרב בצלאל כהן. בישיבת חכמי לב לומדים לימודי ליבה לצד לימודי קודש והתלמידים יכולים לקבל תעודת בגרות.

הדיון בהצעה להעמיד מבנים ניידים לרשות הישיבה נמשך כשעה וחצי, שבה חברי יהדות התורה הביעו התנגדות תקיפה להצעה. אליעזר ראוכברגר, יצחק פינדרוס ושלמה רוזנשטיין

חברי יהדות התורה תקפו בחריפות את תוכניתו של ראש העיר

תקפו בחריפות את תוכניתו של ראש העיר. אחד מחברי המועצה אמר כי הוסכם שבחודש הקרוב יישבו נציגי יהדות התורה עם ראש העיר וינסו להגיע להבנות בסוגיה.

ביהדות התורה חששו שברקת ינסה להעביר את התוכנית, ולכן החתימו 11 חברי מועצה על בקשה לקיים דיון שלא מן המניין במצב בתי הספר בשכונות קרית יובל, קטמון והר חומה. בסופו של דבר לא היה צורך בדיון זה, מפני שההצעה לא אושרה.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?