סטטוס-קוו עדין

בעלי סינמה סיטי בירושלים לבג"ץ: לא נפתח בשבתות

בתשובה לעתירה שקוראת לפתוח את בתי הקולנוע בימי שבת הבהירה ההנהלה שבניגוד לעמדתה בעבר, אין בכוונתה להפעיל את מתחם הבילוי בשבת

סינמה סיטי בראשון לציון. צילום: Avi111, wikimediaסינמה סיטי בראשון לציון (צילום אילוסטרציה). צילום: Avi111, wikimedia

בעלי קולנוע סינמה סיטי בירושלים הודיעו היום לבג"ץ כי אין בכוונתם לפתוח את המתחם בשבת. הדברים נמסרו במענה לעתירה שהגישה סיעת התעוררות בעיריית ירושלים, בדרישה לפתוח את הסינמה סיטי בשבת. עיריית ירושלים, בראשות ניר ברקת, הודיעה כבר ב-2010 שהמתחם לא יפעל בשבתות. העתירות לפתוח את המתחם הוגשו בתגובה לאותה הודעה.

מתחם הסינמה סיטי בירושלים נפתח בפברואר 2014. מאז פתיחתו המתחם לא פעל בשבתות. הנהלת הסינמה סיטי טענה שהיא מעוניינת לפתוח אותו גם בסופי שבוע, אבל עיריית ירושלים אוסרת עליה לעשות זאת.

לפני כשנתיים עתרה תנועת התעוררות הירושלמית לבג"ץ בדרישה לבטל סעיף בחוזה שעליו חתמו היזמים עם בעלי הקרקע שבה נבנה מתחם בתי הקולנוע – משרד האוצר ועיריית ירושלים. הסעיף קובע כי המתחם לא ייפתח בשבתות ובחגים. במרס האחרון הורה בג"ץ להחזיר את הנושא לדיון במועצת העיר, אבל כעת הודיעה הנהלת הסינמה סיטי כי היא חוזרת בה מעמדתה. הדברים נכתבו בתשובה לבקשה לביזיון בית המשפט, בשל אי היענות לעתירה.

באחרונה נפתח מתחם יס פלנט בדרום ירושלים, והוא פועל בשבתות. בעבר איימו בעלי הסינמה סיטי שאם יס פלנט יפעל בשבת,

עו"ד חביליו: נמשיך את הליכי הביזיון ונבקש לחייב את היזם והעירייה לפתוח את המתחם בשבתות

גם המתחם שבבעלותם ייפתח, אבל נראה שחזרו בהם מעמדה זו.

עורך הדין יוסי חביליו, שהגיש את העתירה וכן את הבקשה לביזיון בית המשפט, אמר ל-ynet כי הוא "דוחה מכל וכל את הודעת סינמה סיטי. מדובר בהונאה של בית המשפט העליון ושל הציבור". חביליו הוסיף: "קודם היה זה ברקת ועכשיו היזמים עושים צחוק מבית המשפט ומהציבור. אני מקווה שהדבר לא מתואם ביניהם. אנחנו נמשיך את הליכי הביזיון ונבקש לחייב את היזם והעירייה לפתוח את המתחם בשבתות".

סגן ראש העיר, עופר ברקוביץ מסיעת התעוררות, אמר כי הוא וחברי התנועה מכבדים את החלטתה של הנהלת סינמה סיטי. "לא נבקש לפתוח את המקום בשבת בניגוד לעמדת היזמים. עם זאת, החלטת היזם מגיעה על רקע העובדה שבית המשפט העליון נזהר מלדון בסוגיה לגופה במשך זמן רב, ולצד עמדה של ראש עיריית ירושלים הכופה על היזם את הסגירה בשבת", אמר ברקוביץ.

ממלא מקום ראש העיר ירושלים, יוסי דייטש, בירך על הודעת הבעלים: "זהו ניצחון לשפיות ולשמירת הסטטוס-קוו העדין בירושלים... ההנהלה הבינה שרוב הציבור בירושלים הוא שומר מסורת ומעדיף למנוע מלחמות מאבקים מיותרים בין דתיים לחילונים".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?