בשם האינטרס הצר

חדו"ש: חוק ההשתמטות, דגל שחור של אפליה בין דם לדם

הממשלה אישרה את התיקון לחוק, שמאפשר לחרדים להמשיך להשתמט משירות צבאי עד 2023

מסע האלונקות של הפורום לשוויון בנטל. צילום: הפורום לשוויון בנטלמסע האלונקות של הפורום לשוויון בנטל (צילום אילוסטרציה). צילום: הפורום לשוויון בנטל

חוק ההשתמטות, שמבטל את הסנקציות הפליליות נגד חרדים שישתמטו משירות צבאי ומאפשר להם לא להתגייס עד 2023, אושר היום בממשלה.

בתגובה אמר מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, כי האחריות להעברת חוק ההשתמטות מוטלת בראש ובראשונה על הליכוד, כולנו והבית היהודי. לדבריו, שלוש המפלגות הללו "מוכרות את השוויון בנטל למען המשך קיומה של הקואליציה הרעה הזאת, תוך התעלמות מוחלטת מרצון הרוב המכריע של הבוחרים שלהן".

הרב רגב הוסיף: "המערכת הפוליטית כולה יודעת שמדובר בחוק שדגל שחור של אפליה בין דם לדם מתנוסס מעליו. המערכת הפוליטית כולה גם יודעת שזהו חוק בלתי חוקתי שעתיד להיפסל בבג"ץ. שוב מתברר שאין גבולות למכירת החיסול של ערכי הציונות שבנימין נתניהו והליכוד מוכנים לערוך למען שימור שלטונו. מפתיע ומצער מאוד שנפתלי בנט ומשה כחלון מצטרפים אליו".

גפני, ליצמן ודרעי פועלים בניגוד מוחלט לאינטרס של החברה החרדית להשתלב בשירות ובעבודה ולפתור את בעיית העוני הכבד

רגב ציין עוד, מדווח אתר "מגפון" ש"הפוליטיקאים החרדים מוכיחים שוב עד כמה הם דואגים רק לאינטרסים הצרים של המפלגות שלהם ועד כמה לא אכפת להם מכלל החברה הישראלית. חשוב להבהיר: משה גפני, יעקב ליצמן ואריה דרעי פועלים גם בניגוד מוחלט לאינטרס של החברה החרדית להשתלב בשירות ובעבודה ולפתור את בעיית העוני הכבד. ההסבר היחיד להצעת החוק שלהם הוא הרצון לשמר את הבוחרים שלהם עניים, תלויים ונשלטים".

המפלגות החרדיות אינן מסתפקות באישור התיקון לחוק הגיוס בממשלה. יהדות התורה דורשת לאשר את התיקון בשלוש קריאות עוד לפני אישור התקציב ביום חמישי, 19 בנובמבר. הדרישה הועלתה למרות ההערכה כי אין סיכוי לסיים את ההליך עד ליום חמישי – המועד שבו חייבת הממשלה לאשר את התקציב, אחרת תיפול ויתקיימו בחירות מוקדמות.

לידיעה ב"מגפון"איך תוכל לפעול?