שיתוף פעולה

סאטמר תקים ישיבה לנושרים, כדי שלא יתגייסו

על הקמת הישיבה, שתקלוט בני נוער שנשרו ממוסדות חינוך, הוסכם בפגישה של רב קהילת סאטמר בוויליאמסבורג עם הרבי מתולדות אהרן

ישיבת תולדות אהרון במאה שערים בירושלים. חסידות תולדות אהרון היא מהגופם המובילים של פלג העדה החרדית האנטי ציוני. צילום: יוסי זמיר פלאש 90.ישיבת תולדות אהרון במאה שערים בירושלים (צילום אילוסטרציה). חסידות תולדות אהרון היא מהגופם המובילים של פלג העדה החרדית האנטי ציוני. צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

חסידות סאטמר תפתח, בשיתוף פעולה עם חסידות תולדות אהרן, ישיבה מיוחדת לנושרים – בני נוער שנפלטו ממסגרות החינוך החרדיות. באמצעות הישיבה המיוחדת תפעל החסידות למנוע מהם להתגייס לצבא.

"הפרויקט הגדול – שמטרתו למנוע את גיוס הבחורים הנושרים – ייצא לדרך כבר בתקופה הקרובה", אמר מקור המעורה בפרטים ל"חרדים 10". "מהיום הדרך תהיה לא רק במלחמה והפגנות רחוב אלא גם בהרבה כסף ובאמצעות ישיבה חדשה".

על הקמת הישיבה החדשה הוסכם בביקור שקיים אתמול רב קהילת סאטמר בשכונת ויליאמסבורג שבברוקלין בבית האכסניה של האדמו"ר מתולדות אהרן בוויליאמסבורג. רב קהילת סאטמר הוא בנו הבכור של האדמו"ר מסאטמר. בביקור התלוו אליו

מהיום הדרך תהיה לא רק במלחמה והפגנות רחוב אלא גם בהרבה כסף

רבני ועד משמרת חומותייך ירושלים.

חסידות תולדות אהרן צידדה בקהילתו של האדמו"ר רז"ל מסאטמר, במחלוקת המפלגת את החסידות. הפגישה עם רב הקהילה בוויליאמסבורג ועם בנו של האדמו"ר מסאטמר, והתוכנית המשותפת של שני הצדדים, הן בעלות משמעות גם ביחסי הכוחות בין היריבים בתוך העדה החרדית.

לידיעה ב"חרדים 10"איך תוכל לפעול?