התנגדות פעילה

אגודת אפרת הגישה תלונה נגד רופא שביצע הפלה

האגודה הנאבקת בהפלות טוענת, כי הרופא סייע לאישה חוקית לבצע הפלה, בניגוד לחוק

מודעה של אגודת אפרת, צילום: ygurvitz, flickrמודעה של אגודת אפרת, צילום: ygurvitz, flickr

אפרת, אגודה הנאבקת בהפלות, הגישה תלונה נגד רופא שלטענתה ביצע הפלה לא חוקית. קובי נחשוני מציין ב-ynet, כי עד כה התמקדה האגודה בפעולות הסברה ובמאמצים לשכנע נשים להימנע מהפלה. זוהי התלונה הראשונה שהאגודה מגישה נגד רופא.

את התלונה הגיש עורך הדין דרור שוסהיים. במכתב ששלח ב-15 במאי למפכ"ל המשטרה, ליועץ המשפטי לממשלה ולסגן שר הבריאות, יעקב ליצמן מיהדות התורה, טען שוסהיים כי ברשותו הקלטה משיחת טלפון המוכיחה כי רופא אורתופד מאזור השפלה ביצע הפלה באישה דתית. לפי התלונה, האישה עמדה להתחתן אך היתה בשלב מתקדם של ההריון – שבוע 28 (חודש שביעי).

בתלונה נטען כי הרופא קבר את העובר, לבקשת האישה. "הפסקת ההריון בוצעה על-ידי רופא לא מוסמך מבחינת משרד הבריאות", טען עו"ד שוסהיים. "לא ניתן שום היתר מהוועדה להפסקת הריון, הרופא החדיר (לרחם) חומר שהורג

בתלונה נאמר: "הפסקת ההריון בוצעה על ידי רופא לא מוסמך מבחינת משרד הבריאות. לא ניתן שום היתר מהוועדה להפסקת הריון"

את העובר, ולאחר מכן העובר המת נולד בלידה רגילה. הרופא הודיע לצעירה שהוא ידאג לקבור את העובר, ושולם לו סכום מסוים של כסף בגין כל האמור לעיל".

יו"ר אפרת, הרב ד"ר אליהו שוסהיים, אמר ל-ynet כי הגשת התלונה נגד הרופא אינה מצביעה על שינוי במדיניות האגודה. לדבריו, אפרת תמשיך לפעול לעידוד הילודה, אבל הוא ואנשיו מחויבים לפנות למשטרה אם נודע להם על כוונה לעבור על החוק בביצוע הפלה "פירטית".

לטענת ד"ר שוסהיים, בישראל מתבצעות 30 אלף הפלות לא חוקיות מדי שנה. יו"ר "אפרת" ציין כי לפי החוק, יוטל עונש של חמש שנות מאסר על רופא שאינו מומחה בתחום, המבצע הפסקת הריון בלי אישור של ועדה רפואית.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?