יורקים עלינו

נכלא מפני שסירב לשרת במילואים עד שיהיה שוויון בנטל

אסף ישראל שירת 15 שנה במילואים, אבל לאחרונה החליט לא להיענות לצו, עד שגם חרדים יגויסו לצבא

מאהל הפראיירים שהוקם בתל אביב בדרישה לשוויון בנטל 26.01.2012 צילום: גדעון מרקוביץ פלאש 90מאהל הפראיירים, שהוקם בתל אביב ב-2012 בדרישה לשוויון בנטל. צילום: גדעון מרקוביץ', פלאש 90

אסף ישראל, תושב רמת גן בן 36, מסרב לשרת במילואים עד שגם חרדים יגויסו לצבא, ישרתו במילואים וסוגיית השוויון בנטל תוסדר. לפני כמה חודשים הוא זומן למילואים, אך סירב להתייצב והוכרז עריק. בסוף השבוע האחרון הסגיר את עצמו, שהה יממה בכלא 4 ונדון ל-20 ימי מחבוש על תנאי למשך שנתיים.

"הגיע הזמן שהמדינה תפסיק לירוק עלינו, האזרחים שמשרתים בצבא שלה, תורמים ומסכנים את חייהם ותדאג שכולם ישרתו בצבא ללא שום אפליה", אמר ישראל לחדשות 2. "לא ייתכן שצעירים בני 18 מאוימים על ידי צה"ל שאם לא ישרתו יינקטו נגדם סנקציות קשות... בעוד לקבוצה גדולה בחברה הישראלית – החרדים – יש פטור אוטומטי".

בשירות הסדיר היה ישראל אלחוטן בגדוד קשר ברמת הגולן. במילואים שירת כ-15 שנה בגדוד קשר בפיקוד הצפון. הוא נחשב לחייל טוב ומוערך ובעבר התייצב למילואים בכל פעם שזומן.

הגיע הזמן שהמדינה תפסיק לירוק עלינו, האזרחים שתורמים ומסכנים את חייהם, ותדאג שכולם ישרתו בצבא ללא שום אפליה

 לאחרונה החליט להפסיק להיענות לזימון למילואים. "אמרתי לקצינת הקישור שאני לא מגיע יותר לשירות מילואים עד שכל נושא אי השוויון בנטל יוסדר", הסביר ישראל.

אף על פי שמעליו מרחף איום בכליאה אם לא יתייצב שוב לשירות מילואים, לאסף ישראל אין כוונה להפסיק את המאבק. "לא אתייצב לשירות מילואים עד שיהיה שוויון מלא בנטל, גם אם אשב בכלא לתקופה ממושכת", אמר. "אני הסנונית שמקווה לגרום לעוד חיילי מילואים ללכת בעקבותי ולגרום לנבחרי הציבור להבין שכולם במדינה אזרחים שווים, ואין כאלה ששווים יותר או פחות".

לידיעה בחדשות 2איך תוכל לפעול?