הסתה בחקירה

חקירה: מי הדליף את פרטי המגייסים למתנגדי הגיוס

ביולי השנה הפיצו קיצונים שתי חוברות תחת הכותרת "הציידים", שבהם פרסמו את תמונותיהם ופרטיהם האישיים של חיילים חרדים העוסקים בגיוס צעירים חרדים

מתוך החוברת ''הציידים'', נגד מגייסי חרדיםמתוך החוברת ''הציידים'', נגד מגייסי חרדים (צילום אילוסטרציה)

המשטרה הצבאית חוקרת אם משתפי פעולה בתוך הצבא הדליפו מידע על החיילים החרדים שתמונותיהם ופרטיהם האישיים פורסמו בחוברת "הציידים", שקנאים חרדים המתנגדים לגיוס הפיצו ביישובים ובשכונות חרדיים.

סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן מהבית היהודי, מסר ביום רביעי שעבר לכנסת כי הוקם צוות משותף לפרקליטות המדינה, למשטרה ולפרקליטות הצבאית, החוקר את הפרשה.

בן דהן, המלווה מקרוב את החקירה, אמר כי נציגי צה"ל ליוו כמה חיילים שהוטרדו להגשת תלונה, ושנשלחה איגרת של ראש אכ"א לחיילים החרדים. לדבריו, צה"ל ומשרד הביטחון ביקשו מפרקליטות המדינה להאיץ את הטיפול בסוגיה.

האנשים שפרטיהם נכללו בחוברות תוארו כ'מיסיונרים מקצועיים עם חזות חרדית', אשר 'למען בצע כסף מכרו נשמתם לשטן'

ביולי השנה הופצו שתי חוברות תחת הכותרת "הציידים". בחוברת אחת פורסמו תמונותיהם ופרטיהם האישיים של 22 פעילים בכירים העוסקים בגיוס חרדים לצה"ל. בשנייה היו פרטיהם של 17 פעילים זוטרים יותר. הפרטים כללו את שמותיהם המלאים של אנשי המערך לגיוס חרדים, תמונותיהם, מספרי הזהות ומספרי הטלפון שלהם, כתובותיהם, החוגים הדתיים שמהם באו ועוד.

כל האנשים שפרטיהם נכללו בשתי החוברות תוארו כ"מיסיונרים מקצועיים עם חזות חרדית", אשר "למען בצע כסף מכרו נשמתם לשטן". מפיצי החוברות, נכתב ב-ynet, קבעו כי מגייסי החרדים מקבלים מענקים כספיים בסך "מאות מיליונים", "בונוסים על כל ראש", ותיארו אותם כ"גיס חמישי".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?