הפגיעה בנשים תימשך

חדו"ש: אם שטייניץ באמת רוצה למנות דיינות, שיפעל לממשלה אזרחית בלי המפלגות החרדיות

מנכ"ל חדו"ש, הרב אורי רגב, הגיב על דבריו של יו"ר הוועדה לבחירת דיינים בטקס ההשבעה של הדיינים החדשים, כי הוא מקווה למינוי דיינות בבתי הדין הרבניים

שר האוצר, יובל שטייניץ. צילום: משרד האוצר, flickrשר האנרגיה, יובל שטייניץ. צילום: משרד האוצר, flickr

בתגובה לדבריו של השר יובל שטייניץ, יו"ר הוועדה למינוי דיינים, כי הוא מקווה שימונו דיינות בבתי הדין הרבניים, אמר מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב: "אם השר שטייניץ מתכוון ברצינות לקדם את מעמד האשה בבתי הדין הרבניים, עליו להסיק מסקנות ולפעול להקמת ממשלה אזרחית בלי המפלגות החרדיות, ש"ס ויהדות התורה".

אתר "סרוגים" מציין כי אתמול, בטקס השבעת 22 הדיינים החדשים, אמר שטייניץ: "בוועדה היה מספר שיא של נשים. אני תקווה כי לא ירחק היום שהמערכת תשתנה וימונו דיינות בבתי הדין".

רגב הוסיף: "אמנם יש לברך את שטייניץ על דבריו האמיצים, אך בממשלה הנוכחית, המבוססת על המפלגות החרדיות,

הרב רגב: יש לברך את שטייניץ על דבריו האמיצים, אך בממשלה הנוכחית, המבוססת על המפלגות החרדיות, אין סיכוי שחזונו יתממש

אין סיכוי שחזונו יתממש".

הוא הזכיר ש"הדברים נאמרו בטקס ההשבעה של 22 דיינים, שביניהם אין אפילו לא דיין מתון אחד. כלומר, לא רק שבינתיים רק גברים יושבים בבתי הדין, אלא שמדיניות הפגיעה בנשים תימשך והעמדות הקיצוניות ימשיכו למשול בבתי הדין".

לדברי רגב, "נראה ששטייניץ מבין כמה בעייתיים הדילים שנעשים בוועדה למינוי דיינים שבראשותו וכמה המצב הנוכחי מפלה ומדיר נשים. אבל שינוי יכול לבוא רק אם תוקם ממשלה חופשית מכפייה חרדית. ממשלה כזאת תוכל להעביר שורה של מהפכות, כולל נישואין וגירושין אזרחיים וכולל מינוי נשים לבתי הדין הרבניים למי שיבחרו להתחתן ולהתגרש על פי ההלכה".

לידיעה באתר "סרוגים"איך תוכל לפעול?