אין תקציב, אין לימודים

הלימודים הושבתו הבוקר, בהזדהות עם בתיה"ס הנוצריים

בתי הספר הנוצריים שובתים מאז פתיחת שנת הלימודים, בטענה שמשרד החינוך נוקט נגדם אפליה תקציבית

בית הספר הקתולי טרה סנטה בעכו. צילום: Yuval Y wikipediaבית הספר הקתולי טרה סנטה בעכו. צילום: Yuval Y wikipedia

ארגון המורים בבתי הספר העל יסודיים השבית הבוקר את הלימודים לשעתיים, כדי להביע הזדהות עם בתי הספר הנוצריים, ששנת הלימודים בהם עדיין לא נפתחה. תלמידים ומורים בבתי הספר הנוצריים שובתים מאז פתיחת שנת הלימודים, בטענה שמשרד החינוך נוקט נגדם אפליה תקציבית.

מורים ותלמידים נוצרים היו אמורים להפגין מחר בירושלים, אבל הוועד המנהל של בתי הספר הנוצריים מתנגד לארגון הפגנות גדולות בירושלים עתה, בגלל המתיחות הרבה בבירה. תלמידים ומורים בבתי הספר הנוצריים הגיעו לבתי ספר יהודיים כדי להסביר על השביתה שעליה הכריזו ארגוני המורים.

ביום חמישי דחה הוועד המנהל הצעה של משרד החינוך להזרים לבתי הספר הנוצריים 50 מיליון שקל באופן מיידי, בנוסף ל-7.5

הוועד המנהל דחה הצעה של משרד החינוך להזרים לבתי הספר הנוצריים 50 מיליון שקל באופן מיידי

מיליון שקל ל"תמריץ וטיפוח". משרד החינוך הציע גם להקים ועדה משותפת שתדון במערכת היחסים בינו לבין בתי הספר הנוצריים. רבים מההורים שילדיהם לומדים בבתי הספר הנוצריים תמכו בהחלטה זו, בטענה שהצעת משרד החינוך אינה עונה על הציפיות.

לפי ידיעה ב"הארץ", בהנהגת ההורים דרשו מראשי בתי הספר הנוצריים לחשוף את רשימת הבכירים הערבים במשרד החינוך שילדיהם לומדים בבתי הספר של הכנסיות. צעד זה נועד להיות תגובה להכפשות שהפיצו אנשי משרד החינוך נגד כמה מנהלים בבתי הספר. לדברי אחד ההורים, "חשוב שהציבור יידע שרבים מבכירי משרד החינוך בחברה הערבית ומהמורים מעדיפים ללמד את ילדיהם בבתי הספר של הכנסיות ולא במערך הממלכתי".

לידיעה ב"הארץ"איך תוכל לפעול?