נגד בגרות

ניסיון לטרפד הקצאת קרקע לישיבה המלמדת לבגרות

עיריית ירושלים מתכוונת להקצות קרקע בשכונת רמת אשכול לישיבה התיכונית חכמי לב. רבנים ונציגי ש"ס ויהדות התורה במועצת העירייה פועלים לסיכול המהלך

שכונת רמת אשכול בירושלים. צילום: Eddau, wikipediaשכונת רמת אשכול בירושלים. צילום: Eddau, wikipedia

ראש ישיבת חברון, הרב דוד כהן, רב שכונת גבעת המבתר, ניסן קלפן, הרב של שכונת רמת אשכול, צבי שרלין, וחברים בסיעות ש"ס ויהדות התורה במועצת עיריית ירושלים נפגשו אתמול בניסיון לטרפד כוונה של עיריית ירושלים להקצות קרקע לישיבת חכמי לב. חכמי לב היא ישיבה תיכונית לחרדים, שתלמידיה לומדים לבגרות. לכן היא שנויה במחלוקת בציבור החרדי.

הכוונה להקצות לישיבה קרקע מעוררת זעם בקרב רבנים ועסקנים חרדים. לפי "כיכר השבת", בדיון שהיה בביתו של הרב שרלין ביטאו הרבנים את התנגדותם לקיומה של ישיבת חכמי לב. נציגי ש"ס ויהדות התורה במועצת העירייה הבטיחו לרבנים שביממה הקרובה ישוחחו על הנושא עם ראש העירייה, ניר ברקת, ויבקשו ממנו להסיר את הקצאת השטח לישיבה מסדר היום

העסקנים החרדים זועמים על כך ש'השטח החרדי' עדיין נמצא בהליכי אישור בוועדה המחוזית

של ישיבת מועצת העירייה הקרובה, שאמורה להתקיים ביום ראשון.

השטח שהעירייה מייעדת לישיבת חכמי לב ממוקם בשכונת רמת אשכול. ברקת החליט שהשטח יחולק בין חרדים לחילונים. השטח המיועד לחרדים שייך למחלקת חינוך חרדי בעירייה והוא נמצא בהליכי אישור בוועדה המחוזית. השטח שראש העירייה מייעד לישיבת חכמי לב הוא על חשבון השטח המיועד לחילונים.

העסקנים החרדים זועמים על כך ש"השטח החרדי" עדיין נמצא בהליכי אישור בוועדה המחוזית, בעוד ש"השטח החילוני" כבר עובר לאישור מועצת העיר וחלוק יוקצה לישיבה התיכונית. "מה הבהילות של ברקת בנושא?" תוהה מקור חרדי במועצת העיר.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?