ברחו מחוזה המדינה

ח"כים חרדים נטשו את המליאה בדיון על הרצל

בפתיחת מושב הקיץ הקדישה הכנסת דיון מיוחד לחוזה המדינה, סיעות יהדות התורה וש"ס יצאו בהפגנתיות

ישיבת סיעת יהדות התורה, 7.11.2011. מימין: חברי הכנסת משה גפני, יעקב ליצמן, מנחם אליעזר מוזס, ישראל אייכלר, אורי מקלב. צילום: יח''צסיעת יהדות התורה בכנסת, מימין: חברי הכנסת משה גפני, יעקב ליצמן, מנחם אליעזר מוזס, ישראל אייכלר, אורי מקלב. צילום: יח''צ

פתיחת מושב הקיץ של הכנסת בדיון שהוקדש לחוזה המדינה, בנימין זאב הרצל, לא מצאה חן בעיני חברי הכנסת החרדים. הח"כים מסיעת יהדות התורה עזבו את אולם המליאה, מדווח ישראל כהן באתר "כיכר השבת", וכך עשו גם חברי הכנסת מטעם ש"ס. רק חבר הכנסת אורי מקלב מיהדות התורה שב לאולם, לאחר דקות ארוכות.

מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה לצעד שנקטו הח"כים החרדים: "כאשר יו"ר סיעת יהדות התורה רואה בישראל מדינת אויב וש"ס נכנסת להסתדרות הציונית כדי להיאבק בציונות מבפנים – אין פליאה למקרא הידיעה. הפליאה היחידה היא מדוע הציבור בישראל סולח למנהיגיו על הכניעה

מנכ"ל חדו"ש: מדוע הציבור סולח למנהיגיו על הכניעה למפלגות החותרות תחת אושיות הדמוקרטיה?

רבת השנים למפלגות אנטי-ציוניות אלה, החותרות תחת אושיות הדמוקרטיה ומכתיבות לישראל חקיקה המתאימה למדינות האיסלאם הקיצוני".

בדיון עצמו נאמו ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יושבת ראש האופוזיציה, ציפי לבני, ויו"ר הכנסת, רובי ריבלין. נתניהו אמר, כי הרצל "חזה בבירור ששרידותו של העם דורשת מדינה יהודית, שתנאי הכרחי לקיומה הוא צבא יהודי. צבא מודרני, חזק, שמבוסס על טכנולוגיה מתקדמת... תכונתו המרשימה הראשונה של הרצל היתה יכולתו לזהות את המצב המשתנה ולהציע לו פתרון, גם אם פתרון זה לא היה מקובל בקרב יהודים מובילים באותם הימים".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?