אפס סובלנות

יעלון למנהיגים חרדים: הוקיעו ההסתה נגד חיילים חרדים

שר הביטחון גינה את ההתקפות על מגייסי חרדים וקרא לראשי הציבור החרדי להקיא את הגורמים האלימים

מתוך החוברת ''הציידים'', נגד מגייסי חרדיםמתוך החוברת ''הציידים'', שיוצאת נגד מגייסי חרדים

שר הביטחון, משה יעלון, גינה בסוף השבוע את ההתקפות על חיילים חרדים ואת האיומים על מגייסי חיילים מהמגזר החרדי. "האלימות המילולית והפיזית המופנית כלפי מתגייסים חרדים, חיילים חרדים ומי שפועלים לגייס אותם לשירות צבאי – הן מהאגף הביטחוני-חברתי במשרד הביטחון והן מצה"ל – היא תופעה בלתי נסבלת המחייבת טיפול נחרץ ונחוש של משטרת ישראל ושאר גורמי אכיפת החוק", אמר יעלון.

לפי ידיעה באתר "חרדים 10", יעלון הוסיף: "אל מול אלימות כלפי מתגייסים חרדים ומי שפועלים לגייסם לצה"ל, חובתה של מדינת ישראל לנהוג באפס סובלנות. אני קורא לראשי ומנהיגי החברה החרדית להוקיע תופעות פסולות שכאלו ולהקיא מקרבם את

יעלון: תרומתם של צעירים חרדים לביטחון ישראל הולכת וגדלה והם משולבים בצה"ל ברגישות, מתינות וסובלנות

הגורמים האלימים".

דבריו של שר הביטחון מתייחסים, בין השאר, להקלטה שנחשפה לאחרונה באתר ואלה, שבה נשמעים קיצונים חרדים תוקפים מגייסי חרדים: "אתה עוכר ישראל. למה אתה שורף את הנשמות של הבחורים, עזוב את הבחורים, עזוב את עם ישראל. תן לנו לחיות כיהודים ואל תעז לגייס בחורים לצה"ל".

יעלון אמר כי תרומתם של צעירים חרדים לביטחון ישראל הולכת וגדלה וכי הם משולבים בצה"ל "ברגישות, מתינות וסובלנות. לא בהשנאה והסתה אלא בהידברות ובשיח עם ראשי ומנהיגי החברה החרדית וצעיריה, והדבר מוכיח עצמו שנה אחר שנה".

לידיעה ב"חרדים 10"איך תוכל לפעול?