ערך קדוש ויסודי

בעלי המרכולים קראו לניר ברקת "בוגד"

בעלי המרכולים ופעילים חברתיים הפגינו נגד ההחלטה של ראש העיר ירושלים לאכוף את חוקי העזר המונעים פתיחת עסקים במרכז העיר בשבת

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת. צילום: איציק אדרי, ויקיפדיהראש עיריית ירושלים, ניר ברקת. צילום: איציק אדרי, ויקיפדיה

עשרות פעילים חברתיים, תושבי ירושלים ובעלי מרכולים במרכז העיר הפגינו ביום חמישי בכיכר ספרא, במחאה על החלטת העירייה להביא לסגירתם של שמונה מרכולים במרכז ירושלים הפועלים בימי שבת.

בהפגנה השתתפו גם נציגי סיעת התעוררות, סיעת מרצ-העבודה וסיעת ירושלמים בעיריית ירושלים. הם קראו לראש העירייה, ניר ברקת, לחזור בו מההחלטה לאכוף את חוקי העזר העירוניים ולהטיל קנסות על בתי עסק הפועלים במרכז העיר בשבת.

לפי ידיעה ב"ישראל היום", הפעילים נכנסו לאולם שבו התכנסה מועצת עיריית ירושלים וקראו נגד ברקת והיועץ המשפטי של העירייה. בעלי המרכולים והמפגינים קראו לראש העיר "בוגד" וזעקו: "תתבייש, אתה לא תלמד אותנו מהי יהדות. פחדנים כולכם", מדווח "חרדים 10".

ההחלטה שהתקבלה פוגעת במרקם העדין של ירושלים, במרכזה של העיר, באוכלוסייה החילונית הגדולה, באוכלוסיות הלא יהודיות ובתיירים

סגן ראש העיר ויו"ר התעוררות, עופר ברקוביץ, אמר: "אנו עדים לניסיון של היועץ המשפטי ושל ראש העיר לשנות את הסטטוס־קוו בעיר שלנו... ההחלטה שהתקבלה פוגעת במרקם העדין של ירושלים, פוגעת במרכזה של העיר, פוגעת באוכלוסייה החילונית הגדולה, באוכלוסיות הלא יהודיות ובתיירים".

סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן מהבית היהודי, המתגורר בירושלים, אמר: "אני תומך במתווה של ראש העיר ברקת, ששומר על השבת ומאזן בין הצרכים של כלל חלקי הציבור בירושלים. השבת היא ערך קדוש ויסודי של העם היהודי".

לידיעה ב"ישראל היום"

לידיעה ב"חרדים 10"איך תוכל לפעול?