מלחמת הבאבות

הבאבא ברוך על הרנטגן: הכל שקר

בראיון לערוץ 10 התייחס הבאבא ברוך להאשמות מצד יריבו, הרב יעקב איפרגן

הבאבא ברוך, צילום: US Embassy in Israel, wikipediaהבאבא ברוך, צילום: US Embassy in Israel, wikipedia

"אילו היה אמיתי והיו הדברים כמו שמתארים אותם, אני הראשון שהייתי מביא אותו לפה, מקרב אותו, מכבד אותו. אבל אני לא יכול. שיוכיח לנו שהוא כך, אני אקח אותו על כתפי וארקוד אתו, אבל הכל בלוף, הכל שקר". כך אמר הרב ברוך אבוחצירא, הבאבא ברוך, על המקובל הרב יעקב איפרגן, המכונה "הרנטגן".

הדברים נאמרו בראיון לאמנון לוי מערוץ 10. באתר "בחדרי חרדים" ציינו כי זאת היתה התייחסות נדירה מצדו של הבאבא ברוך ליריבות בינו לבין "הרנטגן", שכנו בנתיבות. הבאבא ברוך הוסיף: "יש סיטרא דקודשא, שזה אנחנו, המשפחה שלנו. אנחנו משפחה קדושה, בעלת שורשים ובעלת ענפים. ויש סיטרא אחרא, שמנסה להתחקות ומנסה לגרוף חלק מהקדושה אבל לא יעזור לה כלום".

הבאבא ברוך התראיין בטלוויזיה לראשונה לאחר שנים ארוכות, על רקע המאבק המתנהל בחודשים האחרונים בין חצרו לבין חצר הרנטגן בנתיבות. הוא התייחס בין השאר לפרשת השוחד, שבגללה ישב בכלא חמש שנים. "כל מה שהאשימו אותי לא היה ולא נברא. אני מעולם לא לקחתי מאף אחד, כלום. זו היתה עלילה והמטרה היתה לחסל אותנו מבחינה פוליטית", הצהיר.

בסוף מרס נעצרו בנו של אבוחצירא, עוזרו האישי ונהגו, בחשד שאיימו על הרב איפרגן. במשטרה חושדים כי השלושה איימו על

החשדות עלו על רקע המאבק הממושך בין שתי חצרות המקובלים, המגלגלות מיליוני שקלים בשנה

איפרגן ובני משפחתו בניסיון לאלץ אותם לעזוב את נתיבות. המשטרה ייחסה לשלושה גם עבירות של סחיטה באיומים. שתי חצרות המקובלים היריבות בנתיבות מגלגלות מיליוני שקלים בשנה.

באוגוסט 2010 פרצה סערה בעיירה, לאחר שצעירה תושבת האזור ניסתה, על פי החשד, לפתות את איפרגן בתמורה לתשלום בסך 50 אלף שקל. ברוך קרא ציין בחדשות 10, כי הצעירה הקליטה את שיחותיה עם איפרגן וסיפרה על הפרשה למבקר העירייה, שמעון אלון. אלון נעצר על ידי היחידה הארצית למניעת פשיעה כלכלית, לאחר שפרטי המקרה הגיעו למשטרה.

קרא מדווח, כי באחת ההקלטות נשמעת הצעירה שואלת את אלון מה עליה לעשות כדי לקבל את הסכום. הוא עונה, שעליה להביא תמונות שמציגות "חיבוקים, נשיקות ונגיעות בחזה". כשהצעירה שואלת, "נראה לך שהוא יעשה את זה?" אלון משיב שהיא יכולה לשכנע את הרנטגן.

שרי מקובר כותבת בנענע10, כי לטענת אלון הצעירה נשלחה אליו על ידי אנשי הרנטגן, כדי להפיל אותו. לפני 11 שנים נעצר עוזרו של הבאבא ברוך, בחשד ששידל חמש נשים בנתיבות לחתום על תצהירים כוזבים נגד הרנטגן.

לידיעה ב"בחדרי חרדים"

 לידיעה ב"נענע10"

 לידיעה נוספת ב"נענע10"איך תוכל לפעול?