בריונות מתעצמת

חדו"ש: עד שחייל חרדי לא יירצח, שלטונות החוק לא יתעוררו

חרדים קיצונים תקפו משתתפים בכנס גיוס שנערך בירושלים. בין המשתתפים היו עשרות חרדים. חייל חרדי הותקף בזמן שהתפלל

כוננות שיא לרגל סכנת השוויון בנטל. כרזות מזהירות כי אם יהיה גיוס של תלמידי ישיבות משתמטים תפתח מלחמת עולם ויערכו הפגנות המונית. 24022013. צילום נתי שוחט פלאש 90כרזות בשכונה חרדית מזהירות: אם יהיה גיוס של תלמידי ישיבות תיפתח מלחמת עולם וייערכו הפגנות המונית. צילום: נתי שוחט, פלאש 90

חרדים קיצונים תקפו ביום חמישי מאות מועמדים לשירות צבאי, שהשתתפו בכנס גיוס בשכונת נחלאות בירושלים. בין משתתפי הכנס היו עשרות חרדים. הקיצונים החרדים תקפו את משתתפי הכנס וקיללו אותם. "זה היה פחד עצום", סיפר אחד המשתתפים בכנס לוואלה.

בתקרית נוספת שלשום הותקף חייל חרדי שהתפלל תפילת שמונה עשרה של ערבית בבית כנסת ברחוב עזרת תורה בירושלים. עדי ראייה אמרו ל"כיכר השבת" שכמה חרדים קיצונים צעקו לעברו "חרד"ק" והפריעו לו להתפלל. החייל סיפר כי מישהו דחף אותו וצעק עליו להסתלק מהמקום. חרדים אחרים שהיו במקום ניסו להשתיק את הקיצונים ונחלצו לעזרתו.

מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה: "נראה שעד שחייל חרדי לא יירצח לא ייעשה דבר כדי להפסיק את הטרור נגד גיוס החרדים. אזלת היד של שלטונות החוק מחזקת ומעצימה את חוצפתם ואת העזתם של בריוני הקנאות החרדית. המצב שבו אנחנו דורשים מבחורי הישיבות להתגייס אבל איננו מספקים להם הגנה ראויה בדמות סיכול האלימות וההסתה בלתי נסבל".

בסרטון שצילם משתתף בכנס נראים החרדים שהגיעו למקום צועקים לעבר הנוכחים מיסיונרים ורוצחי נשמות

 רגב דרש להביא את עצורי ההתפרעות בכנס המתגייסים לשיפוט מהיר. הוא התייחס גם לתקיפת החייל החרדי בתפילה. לדבריו, "סביר להניח שאם מפיצי חוברות ההסתה שבהן מתפרסמים פרטי מידע על מגייסי החיילים החרדים היו נעצרים ומועמדים לדין, היתה נוצרת הרתעה ושני האירועים האחרונים לא היו קורים".

עם זאת, הדגיש רגב, "האלימות הגוברת מעידה גם על כישלונם וייאושם של הקיצונים החרדים. לפי נתוני הצבא, 2,400 חיילים חרדים התגייסו בשנה היוצאת. הגיוס הולך והופך למסלול סביר ואפשרי בחברה החרדית והקיצונים נכשלים במאבקם".

שוטרים מתחנת לב הבירה עצרו בלילה שבין יום חמישי ליום שישי שלושה חשודים בתקיפת משתתפי כנס הגיוס. השלושה שוחררו ונקבע כי הם יורחקו מאירועים דומים. בסרטון שצילם אחד המשתתפים בכנס נראים החרדים שהגיעו למקום צועקים לעבר הנוכחים "מיסיונרים" ו"רוצחי נשמות". לפי עדויות נוספות, הם זרקו בקבוקים וחפצים באוויר.

לידיעה בוואלה

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?