תקיפה ושתיקה

שכנים לחייל חרדי: המדים פוגעים בחינוך ילדינו

השכנים השאירו מכתב מתחת לדלת ביתו של החייל. לדבריו, אין לו כוונה ללבוש בגדים אזרחיים מחוץ לבסיס הצבאי

חיילים מהגדוד החרדי ''נצח יהודה''. צילום: Naama, wikipediaחיילים מהגדוד החרדי "נצח יהודה" (צילום אילוסטרציה). צילום: Naama, wikipedia

שכניו של חייל חרדי מבית שמש השאירו לאחרונה מכתב מתחת לדלת ביתו, שבו ביקשו ממנו לא ללכת במדים בשכונה. לטענתם, הוא עלול לפגוע בחינוך של ילדיהם, שירצו להתגייס אם יראו אותו במדים.

במכתב נאמר: "כשכן המתגורר בשכונה ברצוני להעיר לך על מנהגך להסתובב במדי צבא בשכונתנו. חינוך ילדינו לדרך התורה הינו הדבר הראשון במעלה, והיות ובגדי הצבא מסמלים את ההיפך הגמור מכך, על כן בקשתי שטוחה בשם כל תושבי השכונה. אנא ממך! אל תפגע בחינוך ילדינו! הפסק להסתובב בבגדים אלו בתוך השכונה!"

השכנים הוסיפו, שלצה"ל יש אינטרס לגרום לכך שכמה שיותר חיילים חרדים יילכו במדים בשכונות חרדיות, כדי לפגוע בחינוך ילדיהם, וכי עליהם למנוע זאת.

החייל, ב', בן 20, נשוי ואב בעצמו, פרסם את המכתב בדף הפייסבוק חיילים מצייצים. לפי חדשות 2, הוא סיפר לחבריו שהמכתב

החייל: למרות שקיבלתי פטור ביחידה מלבישת מדים, ויתרתי על זה ואמשיך ללבוש מדים ולהיות גאה שאני חייל בצה"ל

עורר בו תחושות לא נעימות ופגע ביחסיו עם אשתו, אבל אין בכוונתו ללבוש בגדים אזרחיים כשהוא חוזר לביתו. "אני הולך עם האמת שלי עד הסוף, שום דבר לא יפחיד אותי", אמר החייל. "למרות שקיבלתי פטור ביחידה מלבישת מדים, ויתרתי על זה ואמשיך ללבוש מדים ולהיות גאה שאני חייל בצה"ל".

ב' הוסיף שכואב לו במיוחד שההנהגה הפוליטית החרדית והחילונית וכן בכירי הצבא אינם יוצאים בקול ברור וחד נגד ההתנכלות הקשה שחווים חיילים חרדים ולא מוקיעים אותה. "יש קשר של שתיקה שלא יוצאים נגד התופעה הבזויה הזו. המנהיגים צריכים לגנות ולהוקיע מעל כל במה ציבורית תקיפת חיילים חרדים, אחרת בעוד כמה שנים חרדים לא ירצו להתגייס לצבא", אמר לחבריו.

לידיעה בחדשות 2איך תוכל לפעול?