ניסיון השתקה

אזהרה לרב העיר ביתר עילית, שאיים על האופוזיציה

הרב דוד אורדנטליך הפיץ בביתר עילית מכתבים נגד אנשי האופוזיציה בעיר. משרד הדתות קבע כי המכתב מנוגד להוראות היועץ המשפטי לממשלה

חרדים בונים גג של בית כנסת חדש בביתר עילית, 02.12.2009, צילום: נתי שוחט, פלאש 90חרדים בונים גג של בית כנסת חדש בביתר עילית (צילום אילוסטרציה). צילום: נתי שוחט, פלאש 90

המשרד לשירותי דת שלח מכתב אזהרה לרב של ביתר עילית, דוד אורדנטליך, לאחר שזה הפיץ מודעות ומכתבים נגד האופוזיציה בעיר. אנשי האופוזיציה בביתר עילית שלחו מכתבי תלונה למשרד המשפטים ולמשרד הדתות, בעקבות התערבותם של רבני העיר בענייניהם.

לפי "כיכר השבת", בשבועות האחרונים הוציאו רבני העיר ביתר עילית מכתבים חריפים נגד אנשי האופוזיציה העירונית. במכתבים נאמר, בין השאר: "קמו בעירנו אנשים חסרי לב, אשר עקב אינטרסים אישיים פועלים נגד כלל מוסדות החינוך בעירנו, וכן נגד אנשי ציבור בעירנו, בדרכים נלוזות, ע"י עלילות שקרים, הפרחת עלילות דם, דמיון שווא ומדוחים, כגרועים שבאומות, אשר לא שמענו ולא ראינו כזאת בישראל, וכל העלילות הן שקריות מיסודן, שאין בהם שום אמת, והם בכלל מוציאי שם רע, ומכלל הרודפים את ישראל בשקר וכזב".

משרד הדתות: במכתב החתום על ידי הרב אין ציון שמו של האדם, אולם מכתב זה מופיע על לוחות המודעות ביישוב

במשרד הדתות הבהירו לרב אורדנטליך, כי המכתב שהוציא עומד בניגוד להוראת היועץ המשפטי לממשלה, שלפיה רבנים המקבלים שכר מהקופה הציבורית אינם רשאים לאסור על אחרים להתדיין בבתי משפט.

בגלי צה"ל נמסר כי במחלקה המשפטית של משרד הדתות כתבו על רבה של ביתר עילית: "מדובר לכאורה בניסיון השתקה תוך איום בפגיעה, כאשר במכתב החתום על ידי הרב אין ציון שמו של האדם, אולם מכתב זה מופיע על לוחות המודעות ביישוב, בצמוד למכתב הרבנים שבו מצוין שמו המפורש של נשוא המכתב, מר פנחס כהן".

במכתב מצוין כי מהמודעות עולה, שבית הדין הפרטי ממוקם בתוך המועצה הדתית. הדבר מנוגד להוראת היועץ המשפטי של המשרד. המחלקה מבקשת לפרסם כי מדובר בבית דין פרטי, כדי שלא להטעות את הציבור.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?