אישיות בלתי רצויה

בוטל ביקור מתוכנן של הנשיא בבית ספר חרדי

ראובן ריבלין גינה את רצח שירה בנקי במצעד הגאווה ואת שריפת ביתה של משפחת דוואבשה, הנהלת בית הספר קהילות יעקב בירושלים החליטה כי הנשיא לא יבקר במקום

נשיא המדינה ראובן ריבלין בטקס הכנסת ספרי תורה בבית הרב קוק בירושלים. 26.08.2014 צילום: אורי לנץ פלאש 90נשיא המדינה, ראובן ריבלין, בטקס הכנסת ספרי תורה בבית הרב קוק בירושלים. צילום: אורי לנץ, פלאש 90

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, היה אמור לבקר ביום ראשון הקרוב בבית הספר החרדי קהילות יעקב בירושלים, לרגל פתיחת שנת הלימודים במגזר החרדי. אבל הנהלת בית הספר הודיעה לו כי החליטה לבטל את הביקור.

לפי ידיעה בגלי צה"ל, ההודעה על ביטול הביקור נמסרה באמצעות עיריית ירושלים. מקורות בעיריית ירושלים אמרו שהביקור בוטל מפני שריבלין גינה את שריפת ביתה של משפחת דוואבשה בכפר דומא – שבא נספו תינוק ואביו – וביטא תמיכה בקהילת הלהט"ב אחרי רצח הנערה שירה בנקי במצעד הגאווה.

מקור חרדי בעיריית ירושלים אמר, לפי ynet, כי בית הספר ביטל את ביקור הנשיא מפני שבעיני הנהלתו מדובר באישיות בלתי-רצויה. מבית הנשיא נמסר בתגובה כי הביטול מתקבל בצער.

ניר ברקת: החלטת בית הספר אינה עולה בקנה אחד עם חובתנו לחנך את ילדינו בכל המגזרים לאהבת חינם, לקבלת האחר, לסובלנות

בשנה שעברה, זמן קצר לאחר שנכנס לתפקידו, ביקר ריבלין בבית שמש ביום הראשון של שנת הלימודים במוסדות החרדיים. "באתי לבית שמש מתוך מחלוקת אם פתיחת הלימודים היא באחד בספטמבר או בא' אלול, מתוך הבנה שיש כאן מחלוקות, אבל העיר הזאת היא עיר אחת, והגיע הזמן שמחלוקות ילובנו", אמר אז הנשיא.

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, אמר בעקבות ביטול הביקור: "צר לי על החלטתו של בית הספר קהילת יעקב. התברכנו בנשיא ירושלמי שורשי, חבר אמת של העיר, שפועל כל העת לאחדות בעם וכבוד לנו לארח אותו בכל מקום ובכל עת בירושלים. החלטת בית הספר אינה עולה בקנה אחד עם חובתנו, ודאי בימים אלו, לחנך את ילדינו בכל המגזרים לאהבת חינם, לקבלת האחר, לסובלנות, לקירוב לבבות".

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?