מחובר לזרם האורתודוקסי

ערוץ 20 מסרב לשדר תכנים רפורמיים ומסורתיים

התנועה המסורתית והתנועה ליהדות מתקדמת פנו למועצת הכבלים והלוויין וביקשו לבדוק מדוע דוחה הערוץ הצעות שלהן להתייחס לעמדותיהן ובתוכניות שונות

יזהר הס, מנכ''ל התנועה המסורתית בישראליזהר הס, מנכ''ל התנועה המסורתית בישראל

עורך בערוץ 20 בטלוויזיה סירב לשדר ידיעה המתייחסת לתנועה המסורתית. בהקלטה שתוכנה פורסם ב"הארץ" נשמעת דוברת התנועה המסורתית (הקונסרבטיבית) מציעה לעורך אחת מתוכניות הדגל של הערוץ כתבה על התנועה. העורך דחה את הפנייה והסביר: "אני אומר לך ברמה האישית, אני לא יודע עד כמה בערוץ 20 יהיו טולרנטיים לתנועה המסורתית... זה ערוץ שיותר מחובר לזרם האורתודוקסי, זה הכיוון פחות או יותר".

בעקבות דחיית ההצעה שלחה התנועה המסורתית מכתב ליו"ר מועצת הכבלים והלוויין, ד"ר יפעת בן־חי שגב, שכותרתו "ערוץ 20 — ערוץ היהדות האורתודוקסית?" העתקים מהמכתב נשלחו למבקר המדינה, יוסף שפירא, לשר במשרד התקשורת אופיר אקוניס וליו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל.

במכתב נטען כי ערוץ 20 בוחר "להציג באופן שיטתי את השיח היהודי כנע בין שני קטבים בלבד: האורתודוקסיה לגווניה (חרדים,

עורך בערוץ: אני לא יודע עד כמה בערוץ 20 יהיו טולרנטיים לתנועה המסורתית

חרד"לים ודתיים־לאומיים) שלעולם תוצג בהרחבה, והיבט כזה או אחר של החילוניות". לדברי הכותבים, "פעם אחר פעם פנינו אל מפיקי ותחקירני תוכניות שונות בערוץ, הצענו נושאים, אייטמים ומרואיינים, ונענינו בשלילה".

מכתב ברוח דומה שלחה לאחרונה התנועה ליהדות מתקדמת (התנועה הרפורמית) למועצת הכבלים והלוויין. במכתב התריעה התנועה כי ערוץ 20 "משמש בפועל כשופר של היהדות האורתודוקסית, בדגש על היהדות החרדית".

יו"ר מועצת הכבלים והלוויין, יפעת בן־חי שגב, מסרה: "טרם נתקבלה כל פנייה למועצה בנושא, אם וכאשר תתקבל היא תיבחן בכובד ראש".

מערוץ 20 נמסר: "האייטמים והמרואיינים בתוכניות נבחרים על פי מידת העניין והרלוונטיות האקטואלית. כולם מוזמנים לצפות ולראות את פסיפס המרואיינים ומגוון הקולות בחברה הישראלית".

לידיעה ב"הארץ"איך תוכל לפעול?