הבטחה לכסף וכבוד

הרב שלום כהן: מגייסי החרדים "מפתים ומחטיאי הרבים"

מנהיגה הרוחני של ש"ס תקף קצינים וחיילים ממדור שילוב חרדים בצה"ל, ששמותיהם ותמונותיהם פורסמו לאחרונה בחוברת שהופצה בריכוזים חרדיים

חבר מועצת החכמים של ש''ס וראש ישיבת ''פורת יוסף'' הרב שלום כהן, בביתו בירושלים. 06-10-2011. צילום: קובי גדעון/פלאש 90נשיא מועצת החכמים של ש''ס, הרב שלום כהן, בביתו בירושלים. צילום: קובי גדעון, פלאש 90

הרב שלום כהן, נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס, תקף בחריפות את הקצינים והחיילים החרדים העוסקים בגיוס צעירים מהמגזר.

במכתב שעליו חתם מזהיר הרב כהן צעירים חרדים "לא להתפתות לכל מיני גורמים 'חרדיים' או שאינם חרדים המבטיחים עתיד של כסף וכבוד אם יצטרף לאיזה מסלול".

הוא מתאר חרדים העוסקים בגיוס בני ישיבות לצה"ל במלים הבאות: "כל המפתים והמסיתים הם בכלל מחטיאי הרבים... אין להם חלק לעולם הבא, ואובדים ונידונים על גודל רשעם וחטאם לעולם".

מכתבו של מנהיגה הרוחני של ש"ס משתלב בקמפיין המתעצם נגד גיוס חרדים. בחודשים האחרונים הופצו בריכוזים של

הרב כהן על המגייסים: אין להם חלק לעולם הבא, ואובדים ונידונים על גודל רשעם וחטאם לעולם

הציבור החרדי שלטים המתריעים מפני "שיטות הפיתוי" של צה"ל והופצו חוברות עם שמותיהם ותמונותיהם של קצינים במדור לשילוב חרדים.

החוברת, מציין nrg, מציגה חיילים שעובדים במסגרת מדור שילוב חרדים בצה"ל, הממונים על קליטת צעירים חרדים בצבא. בחוברת מוצגים שמותיהם, כתובתם, הגדרת תפקידם, מספרי הטלפון האישיים שלהם ותמונתם.

קצין ששמו פורסם בחוברת אמר בעבר לחדשות 2: "זו תחושה קשה מאוד. פתאום השם שלך הופך להיות חלק מהקמפיין ומפורסם בראש חוצות. זה יכול להגיע לאלימות או להרחקה מהקהילה, ממוסדות החינוך של הילדים. אני חושש ומרגיש מאוים".

לידיעה בחדשות 2

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?