יום לחרדים, יום לאחרים

הפרדה בין דתיים לאומיים לחרדים במתנ"ס בבית שמש

במתנ"ס ברמת בית שמש א' מתקיימים ימי פעילות לילדים חרדים בלבד. סגן ראש העירייה: כל אחד יכול להגיע

בית שמש. צילום: Dustinroyer, en.wikipediaבית שמש (צילום אילוסרטציה). צילום: Dustinroyer, en.wikipedia

במתנ"ס הקהילתי ברמת בית שמש א' מתקיימים ימי פעילות נפרדים לדתיים לאומיים ולחרדים. לפי פרסום בגלי צה"ל, ביום שני וביום רביעי יהיה המתנ"ס פתוח לילדים חרדים בלבד. בשאר הימים יוכלו ליהנות מהפעילות בו כל ילדי השכונה.

"לא מקובל עלי שצריך להנגיש את המתנ"ס לציבור החרדי ולכן צריך לדחוק את השאר החוצה", אמרה חנה, תושבת השכונה שילדיה משתתפים בפעילויות במתנ"ס. "מלבד העובדה שרובה המוחלט של השכונה שומרי מצוות, הסינון לפי איזה בית ספר אתה שולח את הילדים לא קשור לשום ערך מלבד חיצונית".

לא רק הילדים הדתיים הלאומיים אינם מגיעים למתנ"ס בימי הפעילות של החרדים. אתר "כיפה" מציין שלטענת אחת העובדות, היא התבקשה שלא לבוא לעבודה ביום שני וביום רביעי, בנימוק שהיא לבושה באופן לא צנוע מספיק. בימים אלה יעבדו נשים חרדיות במקומה ובמקום עובדות נוספות. אחת העובדות החליטה

תושבת השכונה: לא מקובל עלי שצריך להנגיש את המתנ"ס לציבור החרדי ולכן צריך לדחוק את השאר החוצה

להתפטר בעקבות ההכרזה על ההפרדה.

גם הספרייה הממוקמת במתנ"ס תהיה סגורה בימי הפעילות של החרדים, מכיוון שלכאורה הספרים אינם מתאימים לאורח החיים החרדי. "המטרה שלי היא שתהיה פה פעילות שמתאימה לכולם. יש כאלה שמקפידים על דברים מסוימים, כמו שאתם מקפידים על דברים מסוימים", אמר מנהל המתנ"ס בתגובה לדברים.

שמואל גרינברג, סגן ראש עיריית בית שמש, הכחיש את הטענות בדבר ימי פעילות נפרדים לחרדים במתנ"ס. "יש יום או יומיים מסוימים בשבוע שריכזו בהם פעילות שמתאימה גם למגזר החרדי", אמר גרינברג. "יש חוגים מסוימים שהם לבנים בנפרד ולבנות בנפרד. כל אחד יכול להגיע, גם מקרב הציבור הדתי הלאומי וגם מקרב הציבור החרדי, ובלבד שהוא יענה על הדרישות".

לידיעה באתר "כיפה"איך תוכל לפעול?