בראש גלוי

סיקריק גנב לאישה חרדית את הפאה

אברך מהקבוצה הקיצונית המתנגדת לחבישת פאות חטף את הפאה שהרוח העיפה מראשה של האישה

חנות פאות בירושלים, צילום: Simply Boaz, flickrחנות פאות בירושלים, צילום: Simply Boaz, flickr

רוחות עזות שנשבו בירושלים העיפו את הפאה מראשה של אישה חרדית, שהלכה בשכונת גאולה. האישה החלה לרדוף אחרי הפאה, כדי לא להישאר ללא כיסוי ראש. אלא שאז, מדווח האתר "כיכר השבת", עבר במקום אברך מקבוצת ה"סיקריקים" במאה שערים, המתנגדים לחבישת פאות. הוא הרים את הפאה והחל לברוח אתה.

ה"סיקריקים" משתייכים לחוגים הקיצוניים בציבור החרדי, ולפי הגישה שהם מחזיקים בה, אישה צריכה לגלח את שיערה לחלוטין ולכסות את קרקפתה המגולחת במטפחת. בציבור החרדי הספרדי מקובל שנשים מכסות את שיערן במטפחת, ואילו נשים חרדיות אשכנזיות מגלחות את השיער וחובשות פאה.

לאחר שהאברך חטף את פאתה של האישה

בשביל אישה חרדית, להיות בלי כיסוי ראש זו התקלה הכי גדולה שיכולה להיות

עבר במקום אדם בשם אהרן גורביץ, שרדף אחריו עד שהניח מידיו את הפאה. גורביץ רצה להחזיר את הפאה לבעליה, אבל האישה כבר לא היתה במקום. "בשביל אישה חרדית, להיות בלי כיסוי ראש זו התקלה הכי גדולה שיכולה להיות, מעבר לעניין הדתי. כשהבינה שהוא ברח עם הפאה, היא כנראה רק רצתה לקבור את פניה באדמה וברחה מהמקום", אמר ל"כיכר השבת".

מלחמתם של הקיצונים החרדים בפאות שוברת שיאים חדשים מדי פעם. במאבקם לאכוף כללי צניעות מחמירים, דאגו בעבר קיצונים ממאה שערים להתיז אקונומיקה על בגדי נשים שלדעתם היו לא צנועים, ולהעיר לנשים הלובשות פאות.

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?