במסגרת תפקידו

גפני ניסה להקטין חוב של ישיבה, אבל נכשל

יו"ר ועדת הכספים פנה למנהל רשות המסים והפעיל לחץ על פקידי הרשות כדי להקטין את שומת מס רכוש שנפסקה לישיבת סלבודקה. למרות מאמציו, הישיבה שילמה את החוב

ח''כ משה גפני בישיבה בכנסת 10.03.2014 צילום: פלאש 90ח''כ משה גפני בישיבה בכנסת. צילום: פלאש 90

יו"ר ועדת הכספים בכנסת, משה גפני מיהדות התורה, פעל בניסיון להפחית חוב של ישיבה למס רכוש. גפני, לפי ידיעה שפורסמה ב"גלובס", פנה למנהל רשות המסים והפעיל לחצים על פקידי הרשות, כדי להקפיא את היקף שומת המס שהוצאה לישיבת סלבודקה בבני ברק. גפני אף הגיע בעצמו למשרדי מס הכנסה בניסיון להשפיע על ההחלטה בנוגע לשומת המס של הישיבה.

גפני, לפי אתר "קוקר", סבור שמדובר בהתנהלות תקינה ומתבקשת של חבר כנסת. "26 שנים גפני הוא חבר כנסת ועזר עד היום לאלפי גופים, עמותות, ארגונים ומוסדות שנקלעו לבעיות ולמצוקות מול משרדי ממשלה בביורוקרטיה, בעיקולים ובבעיות מיסוי. הוא גם הגיע פיזית לטפל באין-ספור פניות ציבור פרטניות של אנשים ונשים שפנו לסיוע מול רשות המסים ומול ביטוח לאומי. זה חלק מתפקידו כנציג ציבור והוא ימשיך כך", נמסר מלשכתו.

גפני הגיע בעצמו למשרדי מס הכנסה בניסיון להשפיע על ההחלטה בנוגע לשומת המס של הישיבה

למרות מאמציו, פנייתו של גפני נענתה בשלילה והישיבה שילמה את חובה לרשות המסים. הישיבה, שמוכרת כמוסד ציבורי, נהנתה במשך שנים מהקפאה של תשלום מס הרכוש שהוטל עליה על פי חוק. לפני כשנה בוטלה ההקפאה ורשות המסים דרשה כי הישיבה תשלם את חובה.

רשות המסים מסרה בתגובה: "מתוקף היותה מוסד ציבורי, החוב במס רכוש של הישיבה קיבל במשך השנים אישור הקפאה אשר פג בסוף שנת 2014. הישיבה פנתה למשרד מיסוי מקרקעין בבקשה להאריך את אישור ההקפאה, אך נענתה בשלילה...

"על רקע זה הגיעה פנייה מח"כ גפני, שנענה כי על הישיבה להתנהל בנושא מול משרד מיסוי מקרקעין מרכז. גם בעקבות פנייה זו ניתנה אותה תשובה, שלפיה הקפאת החוב לא תימשך ויש להסדיר את החוב... ואכן, לאחר התדיינות בין ראש הישיבה למנהלת המשרד, התוצאה הסופית היתה שהרשות גבתה את המסים הנדרשים והחוב הוסדר".

לידיעה ב"קוקר"איך תוכל לפעול?