האלימות משתלמת

אלקטרה נכנעה לחרדים

בעקבות מכתב מהחברה לבית דין בבני ברק, הוסר החרם שהוטל עליה בגלל העבודות במתחם אנדרומדה. הרב אורי רגב: כניעת אלקטרה לסחטנות החרדית מטרידה

מקובלים מטילים קללה על אתר הבניה גבעת אנדרומדה בשל חפירות בקברים 28.07.10. צילום: רוני שוצר, פלאש 90מקובלים מטילים קללה על אתר הבניה גבעת אנדרומדה בשל חפירות בקברים 28.07.10. צילום: רוני שוצר, פלאש 90

חברת אלקטרה נדל"ן נקטה צעד חריג ושיגרה לבית הדין החרדי בבני ברק מסמך הבנות, שבו הבטיחה לנהוג "בזהירות ובהקפדה בנוגע לקברי ישראל". בעקבות המהלך הכריזו החרדים על ביטול החרם הצרכני על החברה.

טל יחזקאלי וטלילה נשר דיווחו בגלי צה"ל, כי מחאת החרדים החלה לאחר שבאביב האחרון חנכה חברת אלקטרה נדל"ן מיזם בנייה בגבעת אנדרומדה ביפו, בשיתוף עם חברה אמריקנית. מאות חרדים גדשו את הרחובות הסמוכים ומחו על מה שהם מכנים "השואה המחרידה הנעשית על ידי חברת אלקטרה המרשעת, המחללת והורסת את קברי ישראל".

מכתב שעליו חתמו גדולי הרבנים האשכנזים קרא להחרים את מוצרי החברה, והתקבלו איומים לפגוע בעסקיה בישראל ובחו"ל. אלקטרה נדל"ן מיהרה לבטל את החוזה עם החברה האמריקנית וניסתה להתנער מהמיזם שהזיק לתדמיתה, אך לשווא.

ביום שני, 24 בינואר,שיגרה אלקטרה מסמך הבנות

מנכ"ל חדו"ש: אני מוטרד מהכניעה של חברה מסחרית גדולה לסחטנות חרדית

לבית הדין החרדי בבני ברק, שבו הבטיחה "לנהוג בעתיד בכבוד, בזהירות ובהקפדה בנוגע לקברי ישראל". החרדים התרצו, והחרם על החברה בוטל.

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, הרב עו"ד אורי רגב, אמר כי התנהלותה של אלקטרה מטרידה. "מעולם לא ראיתי כתב כניעה והתרפסות מהסוג של המכתב שעליו חתמה חברת אלקטרה", אמר רגב. "אני מוטרד מהמשמעות של זה, הן מבחינת הכניעה של חברה מסחרית גדולה לסחטנות חרדית והן מבחינת ההצלחה. אחרי שהצליחו פעם אחת, את מי יכניעו בפעם הבאה?"

עם זאת, ההתנצלות עוד לא היתה סוף פסוק בפרשה. יום לאחר ההכרזה על ביטול החרם, חברי העדה החרדית קראו לגזרים מודעות שהודיעו על כך ובמקומן הדביקו חדשות תחת הכותרת:"האמונה – לא למכירה".

לידיעה בגלי צה"לאיך תוכל לפעול?