מעל 1,800 מתגייסות

מספר הדתיות המתגייסות לצה"ל הוכפל בתוך חמש שנים

יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים אמרה בכנס של רבני צהר, כי מספר בוגרות החינוך הממלכתי-הדתי שמתגייסות למגוון תפקידים עולה בהתמדה

חיילות בקורס צבאי. צילום: Peter van der Sluijs, wikimediaחיילות בקורס צבאי. צילום: Peter van der Sluijs, wikimedia

בשנת 2014 התגייסו לצה"ל 1,800 נשים דתיות – כפול ממספר הדתיות שהתגייסו ב-2010. באותה שנה התגייסו 935 בנות דתיות, מתוך פוטנציאל של 7,000 בוגרות החינוך הממלכתי-הדתי.

את הנתונים מסרה בשבוע שעבר יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים, תת אלוף רחלי טבת ויזל, בכנס של ארגון רבני צהר. לדבריה, בשנת 2011 התגייסו 1,062 נשים דתיות ובשנת 2012 עלה מספר הדתיות שהתגייסו ל-1,503.

בעבר נשים דתיות התגייסו אוטומטית לחיל החינוך, אבל היום המצב שונה. בלא מעט יחידות קרביות ויחידות מיוחדות משתבצות נשים דתיות. "אפילו ביחידה 8200 יש לא מעט בנות דתיות. יש שם קבוצה גדולה של חברות", אמרה טבת-ויזל.

בעבר נשים דתיות התגייסו אוטומטית לחיל החינוך. היום הן משתבצות בלא מעט יחידות קרביות ויחידות מיוחדות

טבת-ויזל ציינה, לפי nrg, שבצה"ל יש הנחיה לשבץ בנות דתיות לקורסים בזוגות כדי להקל עליהן. "אם נשלחת חיילת דתייה לקורס מש"קיות ת"ש, היא לא תלך לבד אלא עם עוד חיילת דתייה, כדי להקל עליה. כמובן, גם לקורסים נוספים חיילות דתיות נשלחות בזוגות או יותר, אבל לא לבד", אמרה יועצת הרמטכ"ל.

לדבריה, בצה"ל קיימת הנחיה שלפיה חיילת דתייה תצא לקורסים שונים רק בליווי של חיילת דתייה נוספת. "אנחנו רוצים להקל על המתגייסות הדתיות", הסבירה טבת-ויזל.

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?