קורעים את התורה לגזרים

עסקנים חרדים על הרפורמים: לא יהודים, תוקעים סכין

על רקע ביטול חוק הגיור תקפו שר הדתות, דוד אזולאי, ויו"ר ועדת הכספים, משה גפני, את היהדות הרפורמית

שר הדתות, דוד אזולאי מש''ס. צילום: אבי אוחיון, לע''משר הדתות, דוד אזולאי מש''ס. צילום: אבי אוחיון, לע''מ

שר הדתות, דוד אזולאי מש"ס, תקף אתמול בחריפות את היהדות הרפורמית. "יהודי רפורמי, ברגע שהוא לא הולך על פי דת ישראל, אז בוא נגיד שיש בעיה. אני לא יכול להרשות לעצמי להגיד עליו שהוא יהודי", אמר אזולאי בראיון עם רזי ברקאי בגלי צה"ל.

בהמשך הראיון, שהתקיים על רקע החלטת הממשלה לבטל את הרפורמה בגיור, אמר אזולאי על הרפורמים: "אלה יהודים שטעו בדרך ואנחנו צריכים לדאוג שכל יהודי יחזור לחיק היהדות ולקבל את כולם באהבה ובשמחה. לצערי הרב, הרפורמים שחיים בחוץ לארץ חיים בגלות. חלקם הגדול הם אנשים שטעו, בבחינת תינוקות שנשבו, ואנחנו רוצים לדאוג לכל אותם יהודים שיחזרו לחיק היהדות על פי ההלכה".

הנדבן ג'יי רודרמן קרא לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לפטר את אזולאי אם ימשיך להתבטא כך

חבר אחר בקואליציה, יו"ר ועדת הכספים, משה גפני מיהדות התורה, אמר לברקאי: "הרפורמים הם יהודים, הקונסרבטיבים הם יהודים, אלו תוקעים סכין בגבה של התורה הקדושה – מבחינתי הם קורעים את התורה לגזרים. תראה את אחוזי ההתבוללות בארצות הברית – עוד כמה דורות לא יהיו שם יהודים. מי אשם בכך? הם".

דבריו של אזולאי התקבלו בזעם בקרב יהדות ארצות הברית. ארגונים רפורמיים בוושינגטון ובניו יורק גינו את האמירה, והנדבן ג'יי רודרמן קרא לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לפטר את אזולאי אם ימשיך להתבטא כך.

לידיעה על דבריו של אזולאי בגלי צה"ל

לידיעה על דבריו של גפני בגלי צה"ל

לידיעה על התגובות בארה"ב בגלי צה"לאיך תוכל לפעול?