גאווה לא בפרהסיה

התא הגאה בבר אילן יערוך אירוע באוניברסיטה

בעקבות סיכום עם הנהלת האוניברסיטה יתקיים ביום ראשון אירוע במתכונת של פאנל אקדמי בפקולטה למשפטים

מצעד הגאווה בירושלים. 29.07.2010. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90מצעד הגאווה בירושלים, 2010 (צילום אילוסטרציה). צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ההנהלה של אוניברסיטת בר אילן ותא הסטודנטים הגאים באוניברסיטה הסכימו כי בקמפוס ייערך הפנינג גאווה, אבל האירוע יתקיים באזור צדדי ולא ברחבה המרכזית של המוסד האקדמי. ראש התא הגאה במוסד האקדמי, עומר מחלוף, אמר לחדשות 2 שההפנינג יהיה ביום ראשון, בשעות אחר הצהריים, במרחב הפקולטה למשפטים.

השבוע פורסם בגלי צה"ל, כי הנהלת האוניברסיטה החליטה שלא לאפשר לקיים הפנינג פתוח ברחבה המרכזית של הקמפוס. בהתאחדות הסטודנטים טוענים כי דיקן הסטודנטים בבר אילן, פרופסור אורי ניר, הבהיר למחלוף שלא יאפשר לקיים במוסד האקדמי אירוע גאווה בפרהסיה. המתכננים ביקשו לחלק בהפנינג עלונים על זכויות הלהט"בים, במסגרת אירועי חודש הגאווה. אבל פרופ' ניר אמר גם כי אינו מאשר לחלק בקמפוס עלוני מידע.

ההפנינג יהיה ביום ראשון אחר הצהריים, במרחב הפקולטה למשפטים

התאחדות הסטודנטים מסרה עוד, שהאוניברסיטה הסכימה לאשר רק קיום פאנל אקדמי באולם סגור, שמשתתפיו יאושרו על ידי האוניברסיטה.

מאוניברסיטת בר אילן נמסר בתגובה: "בהתחשב בצביונה הדתי של האוניברסיטה, ולנוכח העובדה שהאירוע שביקשו הסטודנטים לקיים אינו קשור לפעילות האקדמית או הסטודנטיאלית, הודיעה ההנהלה לסטודנטים כי תאשר קיום אירוע בעל אופי אקדמי באחד האולמות בקמפוס, יום עיון או פאנל, שיעסוק בנושאים הרלוונטיים לקהילה הגאה. האוניברסיטה הציעה לסטודנטים את עזרתה בארגון האירוע ובגיוס משתתפים ודוברים".

לידיעה בחדשות 2איך תוכל לפעול?