בג"צ וקווי ההפרדה

להסיר את הווילון

מנכ"ל התנועה המסורתית במאמר ב"ידיעות אחרונות": הקביעות העקרוניות בבג"צ קווי ההפרדה חשובות יותר מהשורה התחתונה

יזהר הס ורם עמנואל בכותל המערבי. צילום: abtalion, wikipediaיזהר הס ורם עמנואל, לשעבר ראש הסגל בבית הלבן. צילום: abtalion, wikipedia

הפסיקה של שופטי בג"ץ, שמצד אחד קובעת כי קווי אוטובוס שבהם יש הפרדה בין נשים לגברים אינם חוקיים ומצד שני מאפשרת התחשבות בנוסעים המעוניינים ב"הפרדה מרצון", אינה אידיאלית, כותב עו"ד יזהר הס במאמר ב"ידיעות אחרונות". עם זאת, לדבריו, ההחלטה כוללת כמה אמירות עקרוניות, שחשיבותן עולה על זו של השורה התחתונה.

"אפשר רק לשער מה חולף במוחו של אברך צעיר אם יש את נפשו לדעת מה מסתתר מאחורי הפרגוד", כותב הס, מנכ"ל התנועה המסורתית בישראל. "קשה לחשוב על דימוי מיני יותר מווילון אמבטיה שמאחוריו קולות נשיים".

במאמר מוסיף הס: "יש לקרוע אחת ולתמיד את המסכה

אפשר רק לשער מה חולף במוחו של אברך צעיר אם יש את נפשו לדעת מה מסתתר מאחורי הפרגוד

השקרית מהטיעון הנפוץ, לפיו יש לכבד תופעות של הדרת נשים מהמרחב הציבורי בשם ערך ה'רב-תרבותיות', הגורס שמיעוטים תרבותיים נתונים בסכנת שחיקת תרבותם על ידי הרוב, ולכן על המדינה לספק תנאים כדי שהמיעוט ימשיך לקיים את אורח חייו".

לדבריו, "אם לא נהיה על המשמר המרחב הציבורי ישתנה. הוא כבר השתנה. לא שמנו לב, אבל קולן של נשים כבר נשמע פחות... אם צוערים בבה"ד 1 – נכון, רק קומץ – יצאו מהאולם כשלהקה צבאית שרה, אז אנו עומדים בפני עידן חדש".

למאמר המלא ב"ידיעות אחרונות"איך תוכל לפעול?