סקר על ההפרדה

90% מהציבור: לבטל או לצמצם את קווי ההפרדה

סקר מכון סמית לחדו"ש: גם 80% מהציבור הדתי תומכים בצמצום קווי ההפרדה. 74% מתנגדים להפרדה בכל רחבת הכותל

חברת מועצת עיריית ירושלים ,רחל עזריה ופעילות ארגוני נשים מפגינות נגד קווי ההפרדה 20.09חברת מועצת עיריית ירושלים, רחל עזריה, ופעילות ארגוני נשים מפגינות נגד קווי ההפרדה, 20.09.2009

90% מהציבור היהודי הבוגר בישראל מתנגדים לקווי המהדרין או תומכים בצמצומם. כך עולה מסקר מכון סמית, שנערך בסוף השבוע שעבר בהזמנתה של עמותת חדו"ש. זוהי עלייה משמעותית לעומת הסקר הקודם שערכה חדו"ש בעניין זה בקיץ. 74% מהציבור מתנגדים למדיניות רב הכותל שמואל רבינוביץ', הפועל להפריד בין גברים לנשים בכל רחבת הכותל.

מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה: "הנתונים מוכיחים שהציבור מתנגד להקצנה בנושא ההפרדה בין נשים לגברים ומאס בטרור הצניעות וברבנים המעודדים אותו. יש להפסיק את השפלת הנשים הנשלחות לשבת בחלק האחורי של האוטובוסים בניגוד לחוק ויש להחזיר את הכותל לכל עם ישראל, כולל לנשים".

הסקר נערך בין 16 ל-18 בדצמבר 2009 בקרב 500 איש, שהם מדגם מייצג של האוכלוסייה היהודית הבוגרת.

מנכ"ל חדו"ש, אורי רגב: יש להפסיק את השפלת הנשים באוטובוסים ויש להחזיר את הכותל לכל עם ישראל, כולל לנשים

במחקר המכין של מדד הדת והמדינה שערכה חדו"ש בקיץ, אמרו 80% שהם נגד קווי מהדרין או תומכים בהגבלתם למקרים חריגים ביותר. בסקר הנוכחי נרשמה עלייה גדולה ונמצא כי 90% (כולל 81% מהדתיים) מתנגדים לקווי המהדרין או מבקשים להגביל אותם למסלולים מיוחדים ומצומצמים, שייסעו רק במקביל לקווים רגילים. 71% מהציבור סבורים שקווי המהדרין משפילים נשים.

רב הכותל, שמואל רבינוביץ', ניסה בשנה האחרונה להשליט מדיניות של הפרדה בין המינים בכל הרחבה. 74% מהציבור היהודי מתנגדים להפרדה כזאת. מתוכם 40% בעד גישה מעורבת לכל הרחבה ו-34% בעד השארת המצב ששרר מאז מלחמת ששת הימים, שלפיו בחלק התחתון של הרחבה, המשמש לתפילה, יש הפרדה ובחלק העליון גברים ונשים יכולים לשהות במעורב.איך תוכל לפעול?