אפליה בסמינרים

ללום מאיים על ישי – האפליה תחזור לבג"ץ

האתר החרדי "כיכר השבת" מדווח: יו"ר תנועת "נוער כהלכה" יואב ללום, שעמד בראש מאבק עמנואל, מזהיר את ישי מפני חידוש המאבק נגד אפליית המזרחים בחינוך

יואב ללום, הלוחם נגד אפליית ספרדים בחינוך החרדי מתווכח עם הורים מעמנואל בבית המשפט העליון 22.06.10. צילום: יוסי זמיר, פלאש 90יואב ללום, הלוחם נגד אפליית ספרדים בחינוך החרדי מתווכח עם הורים מעמנואל בבית המשפט העליון 22.06.10. צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

האתר החרדי "כיכר השבת" מדווח כי המאבק נגד האפליה בסמינרים מתחדש ביתר שאת. בידיעה מאת ב. ניסני נכתב, כי עם פתיחת עונת ההרשמה לסמינרים שיגר יואב ללום, יו"ר תנועת "נוער כהלכה", מכתב חריף ליו"ר ש"ס, אלי ישי, שבו הוא רואה אשם עיקרי באפליה המתמשכת של התלמידות הספרדיות.

ללום כתב לישי: "עשרות בנות שנמצאות עדיין בביתן החל מתחילת שנת הלימודים ה´תשע"א, מצטרפות לבנות נוספות שנמצאות בביתן כבר משנת ה´תש"ע... בניגוד לחוק חינוך חובה, כאשר קציני הביקור הסדיר הפועלים ברשויות המקומיות ונתונים לסמכות משרדך קצרה ידם מלהושיע.

הוא מזכיר לישי כי "מיד לאחר החלטת בית המשפט העליון בפרשת עמנואל במהלך חודש תמוז התראיינת לאמצעי התקשורת והכרזת שבכוונתך להקים ועדת רבנים שתפעל לטיפול בתופעה. התרית והזהרת, כיאה וכנכון, כי לא כדאי למנהל סמינר לבחון אתכם בעניין מכיוון שהוא ייתקל ביד

האמנם כל השרים והח"כים של ש"ס אכן העבירו את בנותיהם למוסדות החינוך של ש"ס?

קשה ובצעדים מרחיקי לכת". לדברי ללום, "דומה שאזהרות אלו לא עשו את הרושם הנדרש והיו למס שפתיים בלבד ותו לא, שכן לא שמענו שבעקבותיהם נעשה דבר מה ממשי".

דומה שהחלק החשוב ביותר במכתבו של ללום הוא האזהרה: "נפעל למיגור התופעה הבזויה של אפליית בנות ספרדיות לרעה במוסדות החינוך החרדיים, בכל דרך שתביא לפתרונה, לרבות – אם לא תהיה ברירה אחרת – באמצעות פנייה לאפיקים משפטיים. אנו תקווה כי לא יהיה צורך בדבר. בניגוד לעבר, לא תוכל לטעון שלא פנינו אליכם בטרם ביצענו את צעדינו".

לקראת תום המכתב, משוגרת גם עקיצה כלפיו של יו"ר ש"ס: "בהזדמנות זו נודה לך אם תודיענו האמנם כל השרים והח"כים של ש"ס אכן העבירו את בנותיהם למוסדות החינוך של "מעיין החינוך התורני, כמצוות מרן הראש"ל הגר"ע יוסף שליט"א – נשיא מועצת חכמי התורה".

לידיעה המלאה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?