הודרנו מהטקס

הקונסרבטיבים: ריבלין מונע בר מצווה לבעלי מוגבלויות

ראשי התנועה המסורתית טוענים כי בבית הנשיא סירבו לקיים טקס שבו ישתתף רב קונסרבטיבי

נשיא המדינה ראובן ריבלין בטקס הכנסת ספרי תורה בבית הרב קוק בירושלים. 26.08.2014 צילום: אורי לנץ פלאש 90נשיא המדינה, ראובן ריבלין, בטקס הכנסת ספרי תורה בבית הרב קוק בירושלים.  צילום: אורי לנץ, פלאש 90

ראשי התנועה המסורתית בישראל ובארצות הברית טוענים כי נשיא המדינה, ראובן ריבלין, התנגד לקיום טקס בר מצווה ובת מצווה לילדים בעלי מוגבלויות במשכן הנשיא בירושלים. לדבריהם, הסיבה להתנגדותו היא הכוונה לקיים את הטקס בהנחיית רב קונסרבטיבי.

הטקס, לפי דיווח בוואלה, היה אמור להתקיים לפני כחודש בבית כנסת מסורתי ברחובות. ראש עיריית רחובות, רחמים מלול, מנע את קיומו מסיבה זאת. אנשיו של מלול טענו כי הורים לילדים דתיים בעלי מוגבלויות, שלומדים עם חילונים וחרדים, טענו שקיום הטקס בבית כנסת מסורתי ימנע מהם להשתתף בו.

לבקשת התנועה המסורתית התערב בפרשה המשרד לענייני תפוצות. מנכ"ל המשרד וגופים נוספים גיבשו נוסחת פשרה, שלפיה משכן הנשיא בירושלים יארח את הטקס. בתנועה המסורתית טוענים כי הוסכם שאת האירוע ינחו רב אורתודוקסי ורב

נדהמנו לקבל את התוכנית, ולפיה הודרנו מהטקס. רב אורתודוקסי הוא שינהל את הטקס לבדו

הקהילה המסורתית ברחובות, מייקי גולדשטיין. אבל בתוכנית הטקס, שנשלחה במוצאי שבת על ידי מנכ"ל בית הנשיא למנכ"ל המשרד לענייני תפוצות, לא הופיע שמו של נציג התנועה המסורתית.

"נדהמנו לקבל את תוכנית הטקס", כתבו ראשי התנועה לריבלין, "ולפיה הודרנו, פשוטו כמשמעו, מהטקס. רב אורתודוקסי הוא שינהל את הטקס לבדו. בית הנשיא אימץ, הלכה למעשה, את עמדתו של ראש עיריית רחובות".

בבית הנשיא הכחישו את טענות התנועה המסורתית. אנשי בית הנשיא אמרו כי נענו לבקשת משרד התפוצות לאפשר לילדים אירוע בר מצווה נטול מחלוקות וחגיגי. "לצערנו, גורמי דת, המבקשים לקדם את מטרותיהם תוך שימוש ציני בילדים, מסרבים להיענות לכל מתווה מאחד המוצע על ידי בית הנשיא", נמסר.

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?