שמחה מוקדמת

שי פירון: גפני פוליטיקאי שתפקידו לשמר את העוני

בראיון ל"קול ברמה" אמר שר החינוך לשעבר, כי גפני אינו משרת את ציבור תומכיו אלא את עצמו

הרב שי פירון, ראש הישיבה התיכונית פתח תקוה. צילום: כנס כיפה, flickrהרב ח"כ שי פירון, שר החינוך לשעבר. צילום: כנס כיפה, flickr

שר החינוך לשעבר, שי פירון, הגיב אתמול על טענתו של חבר הכנסת משה גפני מיהדות התורה, כאילו פירון וחבריו מסיעת יש עתיד שונאים חרדים. "הוא אומר את זה בגלל שהוא פוליטיקאי, שלא משרת את הציבור שלו אלא את עצמו", אמר פירון. "הוא אומר את זה בגלל שהוא פוליטיקאי שעיקר תפקידו לשמר את העוני".

פירון אמר כי התקופה שבה היה שר החינוך, "היתה התקופה היחידה שבה לא קיפחו בנות ספרדיות. זו היתה התקופה היחידה שבה דאגו שמורות וגננות יקבלו את שכרן ולא יבקשו מהן להחזיר חלק מהכסף חזרה. זאת היתה התקופה היחידה שבה משפחות שלמות שהחזיקו בציבור החרדי בגרון ולא אפשרו לו להתפרנס, ולא נתנו לו אפשרות להתקיים – פחת כוחן".

יש עתיד קיבלה מכה גדולה, אבל בזכות המפלגות החרדיות כנראה מצבה ישתפר פלאים בבחירות הבאות

לפי "חרדים 10", בראין בתחנת הרדיו החרדית "קול ברמה" אמר פירון גם: "אני חושב שיש עתיד קיבלה מכה גדולה, אבל בזכות המפלגות החרדיות כנראה מצבה של יש עתיד ישתפר פלאים בבחירות הבאות".

עם זאת, כשנשאל אם שקל לפרוש כשהתברר כי יש עתיד לא תהיה חלק מהקואליציה אמר פירון: "השאלה למיטב הבנתי לא רלוונטית, משום שמדובר בקואליציה קצרת ימים… אני מניח שהשמחה שלכם החרדים מוקדמת מדי. בסוף הפתרון יהיה לא או קואליציה של חרדים או קואליציה של יש עתיד, אלא אסטרטגיה שחשובה לאזרחי ישראל והיכולת להוביל אותה יחד".

לידיעה ב"חרדים 10"איך תוכל לפעול?